Zmien skórke
Logo Polygamii

Zdaje się, że dodatek do Preya będzie mocno powiązany z podstawką

Podstawę do takich wniosków daje nowa wiadomość na Twitterowym profilu gry.

Na początku marca Bethesda ujawniła, że wkrótce czeka nas zapowiedź nowego dodatku do Preya. Wszystko wskazuje, że będzie mieć podobną formę jak Dishonored: Death of the Outsider (samodzielna gra nieco skromniejszych rozmiarów niż pierwowzór). Rozszerzenie Preya miałoby rzekomo zabrać nas na księżyc.

Parę dni temu na Twitterze Preya pokazała się nowa wskazówka, która zdaje się potwierdzać te przypuszczenia. Krótki gif przedstawia zbliżenie na księżyc, a podpis pod nim brzmi „Czy naprawdę wiemy co tam się znajduje”. To oraz pojawiające się w grze między wierszami wspominki o bazie na księżycu zdaje się potwierdzać miejsce akcji.

Dziś ukazał się kolejny wpis, zawierający ukrytą wiadomość. Po wyłuskaniu z niego wielkich liter, tworzy się rozsypanka z której można ułożyć słowa „Good Morning Morgan”. Jest to imię głównego bohatera/bohaterki oryginału, co zdaje się sugerować, że w grze poznamy ciąg dalszy historii, która mogła przecież skończyć się na różne sposoby. A może chodzi o jakąś opowieść alternatywną? W zasadzie od tych słów zaczynała się przecież przygoda z oryginałem, a zakończenie… cóż, wszystkich wątpliwości nie rozwiało.

Fajnie, że nowy dodatek powstaje, ale chciałbym żeby Arcane przestało się już bawić w zagadki i wreszcie pokazało coś konkretnego. Po podstawce naprawdę nie mogę się doczekać, a większe skondensowanie akcji tylko wyjdzie grze na dobre, bo w ostatnich etapach oryginał dłużył się już niemiłosiernie.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Do połowy Prey był świetny. Idealne połączenie *Shocków, DX, Dead Space, Aliena itd. Eksploracja, mało walki, skradanie, kombinowanie. A potem gra postanawia nas zarzucić milionem wrogów i cały klimat się sypie. To mój największy zawód zeszłego roku.

Ale jeśli dodatek będzie lepiej skrojony i zbalansowany, to się skuszę.

trackback

[…] marketingu nie zatrzymuje się. Ostatnio pisaliśmy o przeciekach odnośnie dodatku do nowego Preya. Arkane Studios wciąż nie potwierdziło co prawda oficjalnie, że nad nim […]

Popularne wpisy

Popularne Gry