Zmien skórke
Logo Polygamii

Zawsze znajdzie się jakiś cwaniak, który będzie chciał zarobić na łatwowierności ludzi

Na przykład na Kickstarterze, ogłaszając zbiórkę na grę, która nie istnieje, robiona przez studio, które jest oszustwem.

MYTHIC: The story of Gods And Men miało być produkcją nieznanego wcześniej studia Little Monster Productions, które potrzebowało 80 tysięcy dolarów. Zebrało niecałe pięć tysięcy, gdy ktoś w internecie przyjrzał się bliżej zaprezentowanym przez “twórców” materiałom i zauważył, że są zlepkiem innych, dostępnych w sieci rzeczy.

Z tego co się udało dociekliwym ustalić:

  1. dostępne na stronie rysunki koncepcyjne pochodziły z forum dla grafików
  2. logo gry zostało wzięte z grafiki dostępnej tutaj i papieru dostępnego tutaj
  3. grafiki czempionów to przerobione ilustracje stąd
  4. miecze, które miałyby być nagrodą i jednocześnie repliką tych dostępnych w grze okazały się pochodzić ze sklepu internetowego z mieczami
  5. zdjęcia ich “studia” dostępne na facebookowym profilu okazały się być zdjęciami zamieszczonymi na stronach Burton Design Group, firmy zajmującej się robieniem gier reklamowych, np. dla Ubisoftu.

i tak dalej, i tak dalej.

Gdy wieść zaczęła się rozchodzić Little Monster Productions zaczęło usuwać informacje o sobie z sieci. Co ciekawe, nie udało im się ich usunąć z Kickstartera. Gdzie dostępne jest wideo, z którego niewiele wynika:

;

Czy udałoby im się zebrać 80 tysięcy? Kto wie. Co by się wtedy stało? Nie wiadomo. System działa tak, że dopóki nie została uzbierana cała suma, pieniądze nie znikają z kont ofiarodawców, więc oszuści nie dostaną ani centa.

Nauka płynie z tego taka: uważajcie komu dajecie swoje pieniądze.

Źródło: The Verge

Konrad Hildebrand

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o