Zmien skórke
Logo Polygamii

Zapowiedziano nową odsłonę Pokemonów na platformy mobilne

Rumble Rush to mobilka nawiązująca do klasyka.

Nintendo coraz śmielej poczyna sobie na rynku gier mobilnych. Zaczęło się od zapowiedzi Mario Kart Tour, które zdążyło już nawet złapać opóźnienie, a w międzyczasie usłyszeliśmy też o nowym Dr. Mario World, będący powrotem do zapomnianej nieco podserii gier o wąsatym hydrauliku, dotyczącej układania spadających klocków. Jest też jeszcze oczywiście planowana najpóźniej na 2020 rok, nowa mobilka z Pokemonami. Tytuł ma wprowadzać do gier z Pokemonami nowy typ rozgrywki, prawdopodobnie stanowić będzie formę odpowiedzi na Pokemon Go…

Ostatnio okazało się, że to jeszcze nie wszystko, co szykuje Nintendo wraz z DeNA – swoim zewnętrznym partnerem. Podobnie jak w przypadku przygód hydraulika, także Pokemony na jednej grze się nie skończą. Ogłoszone właśnie Pokemon Rumble Rush podobnie jak w przypadku Dr. Mario będzie przeniesieniem rozwiązań z zapomnianych podserii na ekrany smartfonów. Rumble ukazywało się jeszcze w czasach królowania Wii oraz 3DS-a.

Gra ma być przy tym darmowa, a firma zamierza zarabiać na mikrotransakcjach. Sięgając do portfela przyspieszymy między innymi rozwój naszych Pokemonów. Poza tym będzie do przemierzenia spory świat, a gra posiadać będzie ciekawą funkcję społecznościową – odkrycie obszaru nietkniętego stopą innego gracza pozwoli nam nazwać go. W każdym kącie będzie też oczywiście pełno Poków do zebrania. I najważniejsze, że gra może ukazać się… w każdej chwili. Na pewno szybciej od tej drugiej, zapowiedzianej wcześniej gry. Gra wylądowała już w ofercie australijskiego Google Play. Ale zarówno iOS jak i inne kraje też oczywiście są w planach. Będzie co porobić w autobusie.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sousuke
Użytkownik

Na 3DSa jakoś nie wciągnęła mnie ta gra 😐

Popularne wpisy

Popularne Gry