Zmien skórke
Logo Polygamii

Zapowiedziano kolejną grę z uniwersum Władcy Pierścieni

Po karciance przyszedł czas na MMO.

Coraz gęściej robi się w zaniedbanym ostatnio świecie gier z Władcy Pierścieni. Jeżeli czasami przeglądacie na steamie zakładkę Early Access, zapewne zauważyliście, że jakiś czas temu trafiło tam The Lord of the Rings: Living Card Game. Planowana w przyszłości jako free-2-play gra karciana. Wspominamy o niej jednak bardziej formalnie, bo wnioskując z opinii fanów, jeszcze długa droga przed jej twórcami, nim nie będzie powodować bólu zębów. Premiera za 3 do 5 miesięcy.

Drugim projektem, o którym warto wspomnieć jest natomiast nowe MMO produkcji Athlon Games. To małe azjatyckie studio powiązane z chińskim właścicielem studiów takich jak Splash Damage czy Digital Extremes. Ich gra ma być MMO bazującym na prozie Tolkiena. Wszystko to oczywiście z pełnym błogosławieństwem (tfu) Middle-earth Enterprises, dzierżącego prawa do “Hobbita” i “Władcy Pierścieni”. Gra ma być osadzona w epoce, gdy rozgrywała się akcja wspomnianych powieści.

I tyle na razie też na jej temat wiadomo. Rzecz trafi na PC i konsole, premiera będzie równoczesna, acz nie wiadomo kiedy nastąpi. Twórcy obiecują oczywiście doświadczenie rodem z gier AAA. Zobaczymy, jak poradzą sobie w obliczu tego, że zapoczątkowane w 2007 roku Lotr Online wciąż jeszcze nie zamierza wybrać się na emeryturę.

Krzysztof Kempski

 

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PentaStar
Użytkownik

Osobiście wolałbym jakiś solidny RPG dla solowego gracza, ew. jakaś drużynówka pokroju Pillarsów lub Divinity 2… Ale co ja tam wiem – wincyj MMO. Biorąc pod uwagę, że na tapecie jest serial Amazona, to marka jeszcze ma przed sobą całkiem interesujące stadium żywota.

IMHO LOtR rozwijany jest w grach w taki sposób, jak uniwersum Warhammera – wszystko dookoła jest – od RTSów, po MMO itp., ale cRPGów z krwi i kości brak (ew. tyle, co kot napłakał)…

Popularne wpisy

Popularne Gry