Zmien skórke
Logo Polygamii

Zamieszania wokół Alien Fear ciąg dalszy

Farm 51 – twórcy gry Alien Fear odpowiadają na zarzuty City Interactive.

Pamiętacie jeszcze, jak to City Interactive odebrało Farm 51 ich grę Alien Fear i zadecydowało o przeniesieniu jej produkcji do swoich studiów wewnętrznych? Jak nie trudno się domyślić twórcy nie zgadzają się z decyzją wydawcy.

W odpowiedzi na przedstawione zarzuty czytamy: “Zarzucono nam brak terminowości podczas gdy realizacja projektu była opóźniana przez City Interactive S.A. w sposób celowy lub przynajmniej świadczący o braku należytej staranności bądź umiejętności organizacyjnych. Poziom artystyczny produktów City Interactive S.A., którego rzekomo nie spełniliśmy, został wystarczająco udokumentowany w recenzjach  innych gier tej firmy, dlatego nie skomentujemy tego zarzutu pozostawiając rozstrzygnięcie sporu niezależnym biegłym.” Jakie są powody takiego, a nie innego postępowania CI? Farm 51 jest przekonane o złych intencjach spółki, “które mogą płynąć przykładowo z chęci uniknięcia wypłat zakontraktowanych kwot z budżetu projektu, a głównie tantiem ze sprzedaży.”

Jak zakończy się cała sprawa? Będziemy informować na bieżąco.

Piotr Gnyp

PS Pełną treść oświadczenia Farm 51 przesłaną nam przez Roberta Siejkę – prezesa zarządu Farm 51 zamieszczamy poniżej:

Spółka City Interactive S.A. w dniu 24 lutego 2011 złożyła oświadczenie o odstąpieniu od umowy z dnia 13 sierpnia 2010 r. dotyczącej produkcji gry „Alien Fear” (dalej: Umowa), opierając się na nieprawdziwych zarzutach.

Pismo kwestionujące zasadność tego odstąpienia zostało sporządzone przez Kancelarię Adwokacką EBC Solicitors Arkadiusz Stryja Sp. komandytowa z siedzibą w Warszawie i wysłane do siedziby Spółki City Interactive S.A. Twierdzimy, iż odstąpienie od umowy dokonane przez City Interactive S.A. nie wywołuje żadnych skutków prawnych, a co za tym idzie Umowa nadal obowiązuje. Zarzucono nam brak terminowości podczas gdy realizacja projektu była opóźniana przez City Interactive S.A. w sposób celowy lub przynajmniej świadczący o braku należytej staranności bądź umiejętności organizacyjnych. Poziom artystyczny produktów City Interactive S.A., którego rzekomo nie spełniliśmy, został wystarczająco udokumentowany w recenzjach  innych gier tej firmy, dlatego nie skomentujemy tego zarzutu pozostawiając rozstrzygnięcie sporu niezależnym biegłym. Wszystkie postawione przez City Interactive S.A.zarzuty nie znajdują potwierdzenia w faktach i w związku z tym stawiamy tezę, że zostały wymyślone po to, aby zerwać Umowę i zrealizować wcześniej postawione cele, których możemy jedynie się domyślać. Jesteśmy przekonani o złych intencjach City Interactive S.A., które mogą płynąć przykładowo z chęci uniknięcia wypłat zakontraktowanych kwot z budżetu projektu, a głównie tantiem ze sprzedaży.

Oświadczamy, iż autorskie prawa majątkowe do części projektu wciąż są w posiadaniu The Farm 51 i dopiero z chwilą zapłaty wynagrodzenia zostaną przeniesione na City Interactive. Wobec powyższego do czasu wyjaśnienia kwestii spornych, co do odstąpienia od umowy spółka City Interactive S.A. powinna się co najmniej wstrzymać z rozporządzaniem nienależnych im praw na rzecz podmiotów trzecich.
The Farm 51

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry