Zmien skórke
Logo Polygamii

Zamiast wyczekiwanego przez wszystkich multiplayera, Sniper: Ghost Warrior 3 dostanie fabularne DLC

Powiedz nam czego chcesz, a my damy ci coś zupełnie innego.

Jeśli zdążyliście już zapomnieć o całym serialu zwanym „Problemy trzeciego Snipera”, to spieszę z przypomnieniem. Najpierw były obietnice i całkiem dobre rokowania, ale ostatecznie na tych pierwszych się skończyło. Sniper: Ghost Warrior 3 nie okazał się grą złą, jednak z zapowiadaną jakością AAA wspólną miał tylko cenę.

Średniak jakich wiele i całą sprawę można by uznać za zamkniętą, gdyby nie jeden szczegół – odpowiadające za grę CI Games jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, a kurs akcji został nadmuchany nie tylko przez ogólny huraoptymizm związany z polską branżą gier wideo na parkiecie, ale właśnie przez obietnice dostarczenia świetnego produktu. I raczej nietrudno się domyślić, jak inwestorzy zareagowali na recenzje.

Jednym z zarzutów wobec Snipera były błędy utrudniające rozgrywkę. Te w końcu udało się naprawić, więc został drugi mankament, na który deweloper miał wpływ po premierze, czyli tryb multiplayer. Ten miał być dodany w trzecim kwartale 2017 roku i wydaje mi się, że tchnąłby nowe życie zarówno w grę, jak i kurs akcji CI Games.

Tymczasem dziś studio ogłosiło, że 5 września zostanie wypuszczone… DLC z kampanią dla jednego gracza. Akcja The Sabotage będzie działa się przed wydarzeniami z SGW3, a w dodatku wcielimy się w brata głównego bohatera podstawki, by przygotować Gruzję na nadchodzącą rewolucję.

Okej, o tym, że gra dostanie przynajmniej dwa fabularne DLC wiedzieliśmy od początku tego roku i sam fakt wydania jednego z nich nie dziwi. Dziwią za to decyzje szefostwa CI Games, które zamiast wyjść naprzeciw graczom (i inwestorom!), wydać dopracowany, ciekawy multiplayer, serwuje nam kolejny rozdział przeciętnej jak cała gra historii. Bo szczerze wątpię, żeby w tym dodatku nagle coś nas olśniło.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PaczajWSerce
Użytkownik

Bardzo dobry ruch ze strony CI Games. Biorąc pod uwagę liczbe posiadaczy gry (Steamspy raportu 114 tys. w wersji PC), to multi byłby martwy (bo innych platform nie liczę, poza tym nie będzie cross platform multi). Singlowe rozszerzenie jest lepszym pomysłem. Niech chociaż to dowiozą. A z kursem giełdowym firmy nic dobrego sie nie będzie działo, o ile nie pokażą jakiegoś nowego i obiecującego produktu, co biorąc pod uwagę zaanagażowanie CIG w szlifowanie podstawki S:GW3, produkcje dodatków i multi oznacza, że nie mają zasobów by szybko coś przygotować. Zresztą po tylu niedotrzymanych obietnicach, juz mało kto będzie wierzył zapewnieniom prezesa… Czytaj więcej »

mackowski
Użytkownik

“Tymczasem dziś studio ogłosiło, że 5 września zostanie wypuszczone… DLC z kampanią dla jednego gracza.” Brawo. To się nazywa rzetelne, growe dziennikarstwo drogi polypudlu! Przepraszam bardzo: czy fakt, że ogłaszają wypuszczenie DLC wyklucza możliwość wypuszczenia lada moment multiplayera? To, że się o czymś nie mówi, nie znaczy, że tego nie ma prawda?! Poza tym jakoś nie pamiętam dementowania informacji o trybie multi! Ale wy oczywiście wolicie trąbić na modłę “Zamiast wyczekiwanego przez wszystkich multiplayera, Sniper: Ghost Warrior 3 dostanie fabularne DLC”. Słowo “Zamiast” jest w tym wypadku dość kluczowe “droga” redakcjo. To mówiłem ja, Jarząbek Wacław. Dobranoc.

TurboGad
Użytkownik

Gra była sprzedawana z season passem. Zawartość passa (fabularne DLC było na pierwszym miejscu na liście zawartości przepustki) miała się ukazać przed końcem 2017 roku. Gra była sprzedawana w USA. W USA łacno finansowo dostać “po mordzie” w sądzie, jak się jest firmą cyganiącą swoich klientów. Proszę połączyć te fakty i wyciągnąć konkluzję.

PS Pass miał też dodać dwie mapy do multi, więc można zakładać, że ten tryb do końca roku zostanie dodany.

Avalanc
Gość

“Gra była sprzedawana w USA. W USA łacno finansowo dostać „po mordzie” w sądzie, jak się jest firmą cyganiącą swoich klientów.”

Możesz przypomnieć mi te wygrane sprawy w sądach USA za %!^@^#^ klientów prze Ubi, EA i innych?

Sam artykuł pokazuje, że kogoś bardzo boli ta gra w konkretną część ciała.

PaczajWSerce
Użytkownik

W USA 90% spraw kończy sie ugodą, a nie wyrokiem sądowym. Ugoda oznacza, że ktoś komuś płaci. Wyrok sądu oznaczałby wielokrotnie większy cashflow, stąda takie a nie inne statystyki. Do tego rozsztrzygnięcie przez sąd następuje po jakimś czasie, a prowizje prawników liczone są w setkach $ z godzine. Stać na to CI Games?

TurboGad
Użytkownik

Wskaż przypadki, w których np. Ubi sprzedało season passa i potem nie wypuściło “zakontraktowanego” DLC. Na pewno masz na myśli jakieś przypadki downgrade grafiki czy bugów. To inna kwestia, ale np. Gearbox ludzie chcieli pozywać za oszustwo co do jakości Colonial Marines, ale sprawy nie śledziłem.

Popularne wpisy

Popularne Gry