Zmien skórke
Logo Polygamii

Zabrzmi to niedorzecznie, ale Total War: Warhammer II właśnie pobił rekord Tekkena 7

Total War: Warhammer II
Co dwie, zupełnie różne gry, mogą mieć wspólnego?

Tytuł faktycznie brzmi dziwnie, bo niby w czym najnowszy Total War miałby przebijać bijatykę Namco? To znaczy wiadomo, że postacie Tekkena razem wzięte szybko zostałyby zmiecione z powierzchni ziemi przez Mazdamundiego i jego jaszczurzą armię, ale na poziomie czysto produktowym ciężko doszukiwać się czegokolwiek.

Total War: Warhammer II
Yoshimitsu pupa, kiedy skinków kupa

Jest jednak pewien wspólny mianownik – Denuvo. Oprogramowanie zabezpieczające właściwy DRM przed nieautoryzowanymi zmianami napsuło krwi piratom, ale wszystko wskazuje na to, że złote czasy bezpowrotnie minęły. Na początku września złamano Sonic Manię – po zaledwie ośmiu dniach od premiery. Jeszcze szybciej, po pięciu dniach, złamano Resident Evil 7 i Rime, którego twórcy i tak nie liczyli na cuda. Rekordzistą natomiast był Tekken 7, gdzie Denuvo i DRM poddały się po czterech dniach.

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera Total War: Warhammer II. Również wczoraj, zaledwie parę godzin po tej premierze, możliwe było pobranie pirackiej, działającej wersji. Za cracka odpowiada grupa SteamPunks, która w czerwcu zaprezentowała keygena dla – również korzystającego z Denuvo – Dishonored 2. A ja tylko przypomnę, że 1,5 roku temu piraci z grupy 3DM wieszczyli koniec ery „darmowych” gier. Dziś nie trzeba czekać nawet doby, by je uzyskać.

Denuvo
Denuvo

Ciekawe, jak skończy się to dla Denuvo. Wcześniej nawet tych parę dni spokoju zapewniało sprzedaż usprawiedliwiającą cenę zabezpieczenia, która według plotek wynosi 100 tysięcy euro dla dużych wydawców i 10 tysięcy dla studiów niezależnych. Teraz stosowanie Denuvo nie ma większego sensu, choć z drugiej strony Sega, która przecież jest wydawcą Total Wara, nie zamierza go usuwać z nadchodzącego Sonic Forces.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
grey1984
Użytkownik

Khm! 🙂 Tekken jest produktem Namco Bandai. Capcom robi Street Fightera Panie redaktorze.