Z Wii na PS3?

Z Wii na PS3?18.09.2009 14:23
Jakub Jatkiewicz

Wii ma nad rywalami jedną, ale za to znacząca przewagę, mianowicie możliwość sterowania ruchem. Jak wiadomo niebawem podobne funkcje będą dostępne także na PS3 i X360, co paradoksalnie może doprowadzić do sytuacji, w której gry z Wii będą portowane na PlayStation 3.

Jun Takeuchi z Capcomu przyznał, że w jego firmie z niecierpliwością oczekuje się nowych technologii, i o ile w przypadku Natala firma ma już pewne plany dotyczące gier, to technologia Sony nasuwa deweloperom inne pomysły:

"Mogę powiedzieć, że mamy wiele dobrych pomysłów na wykorzystanie tej technologii i z niecierpliwością czekamy na wcielenie ich w życie.

Jednakże rozmawiając z innymi deweloperami w Japonii słyszałem, że część z nich jest zachwycona sterowaniem ruchem Sony, ponieważ będą mogli zrobić porty tytułów z Wii na PS3".

Jeśli faktycznie japońscy deweloperzy mają w planach przenoszenie gier z Wii na PS3 może to oznaczać, że w przyszłości konsola Sony dostanie potężny zastrzyk casualowych gier, które w tej chwili napędzają sprzedaż Wii.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)