Z innej beczki: Project Blinkenlights w Paryżu

Z innej beczki: Project Blinkenlights w Paryżu04.02.2005 10:03
Materiały prasowe

Niemieccy artyści z grupy Project Blinkenlights przenieśli swą instalację „Arcades” z Berlina do Paryża. Teraz miłośnicy klasycznych gier wideo, którzy chcą zagrać na gigantycznym „ekranie” o powierzchni 3370 m2, będą mogli wykorzystać w tym celu gmach Francuskiej Biblioteki Narodowej.

„Arcades” to instalacja pozwalająca za pomocą telefonu komórkowego rozegrać partyjkę w którymś z klasycznych tytułów – Tetris, Pong, Breakout czy Pac Man. Wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer i... stanąć wieczorem przed wieżą paryskiej biblioteki. Jako ekran wykorzystana jest bowiem jej ściana – pikselami obrazu są po prostu zapalone światła w oknach. Zapewniana przez gmach „rozdzielczość” 20x26 okien w zupełności wystarcza do prezentacji klasycznych gier. Sterowanie odbywa się z klawiatury telefonu.

Project Blinkenlights przywodzi na myśl przedsięwzięcie „Bródno 2000” Pawła Althamera, jednak w wypadku instalacji Niemców całość jest sterowana przez komputer i dzięki temu w 100% interaktywna. Co więcej, autorzy instalacji umożliwiają twórcom z całego świata przesyłanie obrazów do prezentacji na ścianie – odpowiednie oprogramowanie do tworzenia własnych projektów jest udostępniane na stronie Project Blinkenlights.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)