Zmien skórke
Logo Polygamii

Xbox Live wyjdzie poza Xboksa i PC

Microsoft
Microsoft chce go na Switchu, Androidzie i iOS-ie, a wraz z nim - multiplayera między tymi platformami.

Podczas tegorocznego Games Developer Conference, przedstawiciele Microsoftu poprowadzą panel na temat nowo wprowadzonego zestawu narzędzi Xbox Live (tzw. SDK). Pozwoli on na wprowadzenie usługi na inne niż Xbox i PC platformy – Switcha, iOS-a i Androida.

Dzięki temu właściciele urządzeń mobilnych i konsoli Nintendo będą mogli nie tylko logować się w nich na swoje konta Xbox Live, ale też grać wspólnie w obsługujące usługę gry i korzystać z przenoszących się pomiędzy urządzeniami postępów. Dokładnie w taki sposób działa w tej chwili Minecraft.

Zobacz po raz pierwszy SDK, które pozwoli developerom na łączenie graczy na iOS-ie, Androidzie i Switchu w dodatku do Xboksa i każdej gry w Microsoft Store na PC z Windows.

Można przeczytać w opisie panelu. Nowością jest tu przede wszystkim otwarcie usługi Microsoftu dla niezależnych od firmy developerów. W teorii pozwoli to każdemu na tworzenie gier z międzyplatformowym multiplayerem.

Nie wiadomo tylko, jakie (i czy w ogóle jakieś) jest w tym wszystkim miejsce Sony. Producent PS4 nie pojawia się w tym opisie i można przypuszczać, że podobnie jak w przypadku Minecrafta nie będzie zainteresowany współpracą.

Dominik Gąska

 

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry