X-Com powróci!

X-Com powróci!14.04.2010 14:31
Marcin Dąbrowski

X-Com, czyli klasyczna gra strategiczna z lat dziewięćdziesiątych powróci! Nie wszystkich fanów ucieszy jednak wiadomość, że tym razem tytuł stanie się klasycznym FPS-em. Na razie wiadomo o nim niewiele - nazywać się będzie po prostu XCOM, a tworzony jest przez studio 2k Marin, twórców świetnego BioShocka 2.

Według informacji wydanej przez 2k gra ma „połączyć strategiczną podstawę marki z ciekawą historią oraz napięciem znanym ze strzelanin z perspektywy pierwszej osoby”. Tytuł pozwoli na wcielenie się w rolę agenta FBI, który zajmie się eksterminacją przybyszów z kosmosu. Gra zawierać ma niezwykle widowiskowe, dynamiczne i „zatrzymujące akcję serca” momenty.

Prezes 2K, Christoph Hartma , stwierdził: „Z BioShockiem 2, 2k Marin udowodnili, że są mistrzami w tworzeniu gier z gatunku FPS i w przypadku XCOM pokażą swoją interpretację tej niezwykle bogatej marki”. Pozostaje mieć nadzieję, że widok z perspektywy pierwszej osoby nie zabije ducha serii.

Tytuł ukazać ma się na Xboksa 360 i PC. Data wydania nie jest jeszcze znana.

Pierwsze gra z serii X-Com ukazała się w roku 1993 i nie miała w nazwie "X-Com". UFO: Enemy Unknown pozwalał graczom na objęcie dowództwa specjalnych sił szybkiego reagowania, których zadaniem była walka z najeźdźcami z kosmosu. Kolejna odsłona, X-Com: Terror From the Deep przenosiła rozgrywkę na dno oceanów. Trzeci X-Com o podtytule Apocaypse był osadzony w wielkim mieście przyszłości Mega-Prime. Ta część spotkała się z najchłodniejszym przyjęciem wśród miłośników serii.

W kolejnych latach rozpoczęło się odcinanie kuponów od marki X-Com. Światło dzienne ujrzał X-Com: Interceptor gdzie można było zasiąść za sterami pojazdów latających i toczyć podniebne pojedynki z kosmitami. X-Com: Enforcer pozwalał na złojenie skóry ufokom w bliskim kontakcie trzeciego stopnia. Dobrze uzbrojonym i opancerzonym robotem eliminowaliśmy kolejne hordy wrogów, aż do całkowitej eksterminacji pozaziemskich inteligencji. W produkcji znalazła się także taktyczna gra akcji X-Com: Alliance, która miała był połączeniem idei całego cyku z rozwiązaniami taktycznymi takich gier jak np. S.W.A.T. 4, czy Tom Clancy's Rainbow Six. Projekt został jednak skasowany.

Czy nowy XCOM odniesie sukces? Z jednej strony tworzą go ludzie odpowiedzialni za sukces BioShocka 2. Z drugiej strony gracze pamiętający stare X-Comy (i nieraz zarywający noce z ich powodu) mogą czuć się zawiedzeni. Oto kolejna próba nawiązania do sukcesu (i sentymentu) serii X-Com. Oby była udana.

Weź udział w ankiecie dotyczącej gry XCOM i powiedz nam jakie jest Twoje zdanie!

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)