Zmien skórke
Logo Polygamii

Wyższy poziom trudności w Metroid: Samus Returns tylko dla tych, którzy kupili Amiibo

No, no. Nintendo wie, jak bardzo czekaliśmy na powrót tej serii. Dlatego zgarnie więcej niż powinno.

Cóż. Nintendo najwyraźniej nie tylko uczy się od konkurencji, ale również dokłada coś od siebie. Na pewno wiecie, czym są Amiibo. Pokrótce tylko wyjaśnię, co w sobie kryją, poza oczywistą wartością kolekcjonerską i walorami estetycznymi. Figurki służą obecnie przede wszystkim fajowskim rozszerzeniom przeróżnych gier Nintendo. Grasz w Star Fox Zero na Wii U i masz Amiibo Foxa lub Falco? Gdy przyłożysz je do konsoli, odblokujesz nowe skórki dla swojego statku. Grasz w przesłodkie Yoshi Wooly World? Przyłóż do konsoli włóczkowego Yośka, by na ekranie pojawiła się druga, podążająca za Tobą postać (motyw przydaje się, gdy próbujesz zgarnąć wszystkie znajdźki). I tak dalej, i tak dalej. Nie są to motywy “psujące” grę, raczej jej kreatywne modyfikacje. Ale wszystko płynie, Nintendo coraz śmielej postępuje w kwestii płatnych DLC (Fire Emblem Echoes, Breath of the Wild). Dlaczego by nie połączyć obu pomysłów?

No to proszę – figurki wydane przy okazji Metroid: Samus Returns odblokują niedostępny dla większości graczy tryb gry. Amiibo bohaterki odpowiada wyłącznie za dodatkową galerię, więc spoko. Ale Amiibo metroida kryje w sobie tak zwany Fusion Mode, czyli trudniejszą wersję kampanii. Tryb hard. Coś, co standardowo dostajemy za jednokrotne ukończenie gry, teraz stoi za barierą płatnego gadżetu. Co ciekawe, nadal trzeba będzie posiadać zapis po głównym bossie. Ale dodatkowo również przyłożyć do 3DS-a odpowiednią figurkę. A jak gracie na klasycznej wersji sprzętu oraz kupiliście kolekcjonerkę z figurkami, to musicie zainwestować w czytnik NFC, bo klasyczny 3DS takowego nie posiada. No ładnie.

By oddać sprawiedliwość – nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że dla właścicieli Amiibo przygotowane są niedostępne inaczej elementy podstawowej gry. Figurki ze Splatoona odblokowywały w grze dodatkowe wyzwania dla pojedynczego gracza. Niemniej w Splatoon mało kto gra singlowo, to gra przeznaczona do długich tygodni szarpania po sieci. Metroid będzie produkcją stricte “pojedynczą”, więc taka zagrywka może się wielu nie spodobać.

Przyznam się Wam, że złożyłem preorder na kolekcjonerkę Samus Returns. Nie oceniajcie, w świecie Nintendo działa to nieco inaczej. Amiibo na tyle mnie zachwyciły, że wolałem je zgarnąć od razu niż potem szukać na aukcjach. Ale teraz zastanawiam się, czy nie powinienem zamówienia, w ramach buntu, anulować. Po prostu nieładnie.

Adam Piechota

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Login by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KazSpencer
Użytkownik
KazSpencer

To Nintendo, więc fani łykną ten pomysł bez popity i jeszcze dziękować będą.