Wydawca zamknął serwery Twojej ukochanej gry? Postaw własny

Wydawca zamknął serwery Twojej ukochanej gry? Postaw własny31.07.2012 10:21
Wydawca zamknął serwery Twojej ukochanej gry? Postaw własny
marcindmjqtx

Fani Supreme Commander połączyli siły i przywrócili swoją grę do sieciowego życia.

Pół roku temu wydawca, firma THQ, wyłączyła serwery Supreme Commander, zostawiając graczom możliwość grania w pojedynkę, lub po lanie. Ludzie od lat grający ze sobą za pośrednictwem sieci nagle zostali od siebie odcięci.

W odpowiedzi, grupa fanów gry opracowała własny system "lobby" obsługujące sieciowe tryby Supreme Commander, pod tytułem Forged Alliance Forever. Ich głównym celem jest to, aby gra żyła, zgodnie z nazwą klienta, wiecznie.

Równolegle fani sami wzięli się za poprawianie gry, balansowanie jej, poszerzanie o dodatkowe opcje i możliwości. Na tyle, że projektem zainteresował się jeden z głównych twórców gry, Chris Taylor, który niedawno wziął udział w imprezie z okazji wyjścia Forged Alliance Forever z fazy beta.

Forged Alliance Forever jest darmowe - jeżeli kupiliście kiedyś Forged Alliance, to będziecie mogli grać.

Na temat zwrócił mi uwagę jeden z fanów gry, Ozonex, który na zachętę podrzucił nagranie z meczu w którym bierze udział 12 osób:

Tak, oczywiście, Supreme Commander po tylu latach premiery to zaledwie nisza na mapie sieciowego grania. Ale przykład Forged Alliance Forever pokazuje, że niektórzy potrafią tak mocno pokochać grę, aby zapewnić jej żywot dłuższy niż ci, którzy chcieli po prostu na niej zarobić.

Konrad Hildebrand

327136072021272855
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)