Zmien skórke
Logo Polygamii

Wspomnienia kontra (remake’owane) Kolosy [galeria]

11 /20

Cześć. Dobrze Cię widzieć. Powiedz mi, grałeś kiedyś w Shadow of the Colossus? Jeśli nie, nie rób sobie takiej krzywdy, uciekaj stąd prędziutko. W tę grę, jeśli to jeszcze możliwe, najlepiej wejść “na czysto”.

Nadchodzący remake to nie tylko dobra okazja do nostalgicznych, emocjonalnych wycieczek – których nie zabraknie przyszłego tygodnia w naszej “recenzji” – lecz również wizualna uczta. Ekipę ze studia Bluepoint Games bez wyrzutów sumienia nazwiemy mistrzami odgrzewania, na tym zbudowali swoją karierę. Kiedy Kolosy do spółki z Ico trafiły na PlayStation 3 (wtedy także oni odpowiadali za remaster!), popracowano nad typowo technicznymi aspektami. Ot, gra przestała się krztusić. A krztusiła wyjątkowo na zasłużonej Czarnulce w 2005 roku. Teraz mamy “remake”, więc stawka jest wyższa. Czy z trzynastoletniej gierki można stworzyć graficzną wizytówkę obecnej platformy Sony? Pytanie retoryczne. W Shadow of the Colossus zawsze był potencjał.

 

 

Dzisiejsza galeria ma Wam pokazać, że niektóre wspomnienia rzeczywiście mogą prezentować się tak, jak je pamiętamy. W żadnym wypadku nie mam się za speca trybów fotograficznych. Przy odrobinie wysiłku spokojnie przeskoczycie moje kreacje. Ja chciałem złapać dawną esencję dzieła Fumito Uedy. Absolutny zachwyt uciekającego ze szkoły dzieciaka, dla którego epoka PlayStation 2 rozpoczęła marzenia o “zostaniu specjalistą od gier”. Nie będę tutaj wyjątkowy – to jeden z najważniejszych tytułów mojego życia.

Gotowi na sentymentalny rollercoaster?

Adam Piechota

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
5 Komentarze
1 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sasilton
Użytkownik

Fable 2. Moja jedna z pierwszych gier na Xboxa 360 i jedna z nielicznych którą dobrze wspominam, gdy posiadałem tamtą konsolę.
3 to była trochę kupa.

Niech zrobią z tego luźnego rpga z jakimś systemem zarządzania.
W 2 podobało mi się to, że każda złota moneta do czegoś się przydawała.

MrDraiger
Użytkownik

Mam specjalne miejsce w sercu dla Fable TLC.
Fable 2 to ehh… fajna gierka, słaby Fable. Seria skręciła w złym kierunku.
Fable 3 to paskudztwo.
The Journey przemilczę.

Jak nowy Fable ma być podobny do 2 i 3 to nawet mi nie będzie szkoda, że nie mam xboxa czy pcta do grania.

ClaudeSpeed
Użytkownik

Przeciek z Fable nie okazał się czasem fejkiem? Załączone wideo przypominało Fable, ale było przecież starym demem UE4.

Bartezoo
Użytkownik

To był fake, potwierdzone.

PentaStar
Użytkownik

W Fable bym pograł… Ale takiego bliskiego pierwszej odsłonie. Reszta raczej niech zostanie w lamusie. W każdym razie jest to jakiś punkt konferencji MS, na który można czekać.

Jellycrusher
Użytkownik

Obawiałem się, że mobilka…