Wkrótce płatny PSN?

Wkrótce płatny PSN?
04.02.2010 11:36
Marcin Dąbrowski
Marcin Dąbrowski

Nadciągają kolejne zapowiedzi rychłego wprowadzenia opłat za korzystanie z usługi PlayStation Network. W wywiadzie dla IGN, Peter Dille z Sony powiedział, że jego firma „aktywnie myśli” o wprowadzeniu abonamentów za korzystanie z PSN. "To było naszą filozofią od samego startu PSN, aby był on darmowy, ale jak powiedział wcześniej Kaz [Hirai – przyp. red] zastanawiamy się nad wprowadzeniem opłat. Ja również mogę to potwierdzić. Aktywnie o tym myślimy", powiedział Dille.

"Jaki byłby najlepszy sposób na taką zmianę, jeśli rzeczywiście mielibyśmy tego dokonać? W tym momencie nie mamy jeszcze żadnych zapowiedzi, wciąż się nad tym zastanawiamy", dodał.

Jak głosiły wcześniej nieoficjalne informacje, samo granie online na PSN miałoby pozostać darmowe, a opłaty zostałyby wprowadzone za dodatkowe usługi typu premium, które obecnie nie są dostępne. Nie wiadomo jednak, czy rzeczywiście tak się stanie.

Z drugiej strony Peter Dille wyraził chęć wspierania przez Sony swoich partnerów handlowych poprzez wprowadzanie większej ilości gier w wersjach pudełkowych, zamiast jako wyłączności na PSN.

"Z PS3 mamy przewagę pod kątem dysków optycznych, gdyż Blu Ray może pomieścić aż 50 giga danych. Pewnie cyfrowa dystrybucja nadejdzie któregoś dnia, ale dzisiaj w czasie w którym ściągalibyście 50 giga zanim zagracie w daną grę, moglibyście już wyskoczyć do sklepu po samochód, przywieźć go do domu, zapakować do niego całą rodzinę, pojechać do sklepu i kupić grę w formie pudełkowej", zażartował. "Pracujemy ciężko, żeby upewnić się, że sprzedawcy będą współpracować w tym ekosystemie z nami. Pomysł nabywania wszystkich gier w cyfrowej dystrybucji… jakoś tego nie widzę".

W dalszej części wywiadu Peter Dille stwierdził, że są gry takie jak God of War III, które nie będą wydawane w cyfrowej dystrybucji, natomiast część gier nie ujrzy nigdy wydania pudełkowego. Model funkcjonujący do dziś zostanie więc podtrzymany w najbliższej przyszłości. Na koniec Dille powiedział, że w perspektywie dziesięcioletniej PS3 z pewnością przebije 360.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)