Wii i X360 w dół, PS3 do góry
Grupa analityczna Wedbush Morgan opublikowała swoje przewidywania dotyczące sprzedaży konsol na terenie Stanów Zjednoczonych w listopadzie.
Zgodnie z przewidywaniami najpopularniejszą konsolą na rynku w listopadzie ma być Wii, szacuje się iż w tym czasie na rynek trafił kolejny milion egzemplarzy. Zaraz za Wii zdaniem analityków uplasowała się PS3 a na końcu Xboks 360. Przy czym należy dodać iż jedynie konsola Sony w stosunku do identycznego okresu w ubiegłym roku może poszczycić się wzrostem sprzedaży.
"Szacujemy sprzedaż 1 050 000 sztuk Wii (49% mniej niż przed rokiem), 650 000 Xboksów 360 (22% mniej niż przed rokiem) oraz 700 000 PS3 (85% więcej niż w roku ubiegłym)".
Jeśli chodzi o gry to zdaniem Micheala Pachtera z Wedbush Morgan wśród najchętniej kupowanego software'u znajdą się na pewno takie tytuły jak: Modern Warfare 2, New Super Mario Bros. Wii, Left 4 Dead 2, Assassin’s Creed II.
fot.: Sony