Zmien skórke
Logo Polygamii

Wietnamska klinika dermatologiczna używa logo Umbrelli z Resident Evil

Zbieg okoliczności roku? Czy może jednak początek długo wyczekiwanej apokalipsy zombie?

Tak się tylko śmieję, bo zamieszanie, jakie zrobiło się w związku ze zbieżnością logo, należy do niecodziennych. No bo wyobraźcie sobie, że prowadzicie klinikę dermatologiczną w Wietnamie. Macie ładną stronę, ładniutkie zdjęcia promocyjne, piękną placówkę. Codziennie pomagacie swoim pacjentom w problemach związanym ze skórą. Robicie swoje, aż tu nagle zaczynają o Was pisać w różnych zakątkach świata, śmiejąc się, że jesteście zwiastunem apokalipsy zombie. Ja bym się na miejscu właścicieli mocno zdziwił. Ale spójrzcie tylko na zdjęcia w tym wpisie.

Wygląda mrocznie, co? Trudno nie pomyśleć, że to jakaś akcja promocyjna najnowszego Residenta. A jednak Medcare Skin Centre to najwidoczniej prawdziwa klinika zajmująca się dermatologią, najwidoczniej uroczo nieświadoma, że dzieli logo z fikcyjną korporacją, która medycznymi eksperymentami zniszczyła świat. Podobieństwo jest tak uderzające, a reakcja internetu na tyle silna, że firma postanowiła odnieść się do tego na swoim fanpage’u. Co zabawne, ich reakcja jest podobna do naszej:

Jako klinika Medcare chcielibyśmy poinformować swoich partnerów i klientów, że również jesteśmy bardzo zaskoczeni tym zbiegiem okoliczności. Projekt loga był przygotowany poza sferą naszej specjalizacji. W związku z tym badamy sprawę po otrzymaniu informacji od mediów, by jak najszybciej wysłać Wam oficjalne ogłoszenie. Liczymy na Wasze zrozumienie w trakcie tego procesu

Czyżby Medcare postanowiło zmienić logo? Cóż, abstrahując od kiepskich skojarzeń (kto chciałby przyjść z trądzikiem i wyjść jako zombie?), Medcare naruszyło własność intelektualną Capcomu. Albo mamy do czynienia ze świetnie przygotowanym viralem i Medcare Skin Centre rzeczywiście jest częścią wielkiej akcji marketingowej. Podobne podejrzenia były przy okazji doktora od transplantacji głowy, który do złudzenia przypominał tego z Metal Gear Solid V.

Najprawdopodobniej jednak grafik po prostu pokpił sprawę albo świadomie użył tak charakterystycznego loga. Firma na pewno wzbudzi teraz trochę zainteresowania, być może zostając w świadomości Wietnamczyków, którzy kiedyś będą szukali dobrego dermatologa… i nie przestraszą się zbieżnością logo. Swoją drogą, która placówka medyczna wybrałaby tak ponurą grafikę? Brrrr.

Ale na wszelki wypadek spakujcie do plecaka porządny scyzoryk i dużo puszkowanego żarcia. Zakopcie go w jakimś bezpiecznym miejscu, do którego jesteście w stanie szybko się dostać. I miejcie się na baczności. “Naszą misją jest twoja satysfakcja”, zapewnia hasło Medcare Skin Centre. Ta, akurat…

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
simpson
Użytkownik

grafik troll?

czaczi87
Użytkownik

Capcom już zaciera ręce. Teraz to nawet nie musi robić wykopalisk (czyt. nędznych remasterów) by zarobić miliony dolarów. Jeden sprytny pozew i kasa za darmo 😉

To musi być viral, bo nie wierzę, że projektant loga mógł nie znać tak charakterystycznego znaku wyświetlanego choćby w serii wysokobudżetowych hollywoodzkich filmów. Przecież to jest żywe kopiuj-wklej.

daget24
Użytkownik

Jeżeli to prywatna klinika to na taki pozew machną ręką a rząd co najwyżej każe im podmienić na co innego żeby nie robić dużego zamieszania. A jak to jest klinika wspierana przez Rząd to ten się jeszcze może odgryźć na capcomie za pozew.
Wietnam to komuna, mają za przeproszeniem wyje*ane na jakąś tam japońską korporację zajmującą się grami oburzoną o użycie znaczka z ich fikcyjnego świata.

Popularne wpisy

Popularne Gry