Zmien skórke
Logo Polygamii

Wiertła, skały, minerały! Kolejna planszówka potrzebuje naszego wsparcia

Games Factory Publishing
Wiertła, skały, minerały! to polska wersja planszowej adaptacji gry wideo Super Motherload. Wygląda naprawdę fajnie, a patrząc na to, kto stoi za projektem możemy być spokojni o jakość wykonania.

Kojarzycie grę Super Motherload? To inspirowany takimi klasykami jak Digger, czy Dig Dug tytuł, w którym naszym zadaniem jest wiercenie w skorupie Marsa i wydobywanie z niej cennych minerałów. Gra jest bardzo przyjemna dla oka, z pięknie narysowanymi przerywnikami, fabułą oraz prostymi elementami RPG jak rozbudowywaniem naszej maszyny wiertniczej, umiejętnościami specjalnymi, a nawet questami.

Na początku ubiegłego roku Super Motherload doczekał się wersji „stołowej” łączącej w sobie mechaniki klasycznej planszówki i gry karcianej. Co ciekawe, w odróżnieniu od większości takich adaptacji, gdzie po prostu dostajemy Monopoly ze skórką z popularnego w danej chwili tytułu, planszowy Super Motherload został zaprojektowany od nowa z uwzględnieniem mechanik charakterystycznych dla tego typu gier i, co równie ważne, bez nadmiernego komplikowania sprawy.

Teraz natomiast za sprawą wydawnictwa Games Factory Publishing gra ma otrzymać kompletne polskie wydanie o jakże miło dla ucha brzmiącym tytule: Wiertła, skały, minerały! Autorzy projektu obiecują, że całość zostanie nie tylko przetłumaczona, ale też wydrukowana z zachowaniem jakości oryginału, a potrzeba na to 40 tysięcy złotych.

W tym miejscu warto wspomnieć, że Games Factory Publishing to nie ludzie znikąd, tylko doświadczona grupa osób mająca już doświadczenie w podobnych projektach. Wliczając „Wiertła” wydawnictwo ma na swoim koncie osiem zbiórek społecznościowych, z czego sześć zakończyło się sukcesem, za chwilę dołączy do nich siódma, bo dodatki do gry Dominion przekroczyły próg 268% finansowania, a o adaptację Super Motherload raczej też nie ma się co obawiać, skoro do końca zbiórki zostało 25 dni, a już udało się zebrać niemal połowę wymaganej kwoty.

Super Motherload
Tak prezentuje się zawartość pudełka turlnij.pl

Nie grałem ani w pecetowy, ani planszowy Super Motherload i w wersję na komputery raczej nie zagram, bo to nie mój typ gier. Nieco inaczej jest natomiast z planszówką, bo te bardzo lubię i to w każdej postaci. Ciężko mi nie zgodzić się z autorami, że dzisiejsze wydania często są nadmiernie skomplikowane, z zasadami grubości książki i dwiema godzinami potrzebnymi na rozstawienie wszystkiego. Nie twierdzę przy tym, że jest to coś złego. Sam czekam na planszową wersję Rebelliona, lubię też planszową wersję Herezji Horusa, czy również „czterdziechowe” Forbidden Stars. Czasem jednak mam ochotę na szybką rozgrywkę, co wcale nie oznacza, że prostą. Właśnie czymś takim wydają się być Wiertła, skały, minerały!

Projekt możecie wesprzeć przez stronę wspieram.to.

[Źródło: informacja prasowa, wspieram.to]

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
3 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Redemptor
Użytkownik

Nie będę się chyba dużo mylił, kiedy powiem, że duże, bogate wydawnictwa, które mają kasę na wydanie gier żebrzą w takich portalikach, aby jak najmniej dokładać do wydania, a nawet jeszcze zarobić przed wydaniem tego. Wydawnictwo ma kasę na wydanie gry planszowej, ale po co ją inwestować jak mogą to zrobić ludzie. I tak dla przykładu: żeby zakończyć projekt cel to niby dla przykładu 60 tyś zł. Ludzie zbierają i wpłacają. Przypuśćmy, że uzbierali 3o tyś zł-wtedy wydawca wpłaca brakujące 30 tyś albo nawet 150 tyś zł przy okazji nakręcając hype z okazji kolejnych rekordów crowdfundingu i że niby takie… Czytaj więcej »

JaroWars
Gość
JaroWars

Crowdfunding jest jak barszcz. Jak się go ładnie poda, to fajny, pyszniutki, czerwoniutki i tak dalej. Ale jak go tak gorącego wylać frajerowi na łeb…

misio-puchatek
Użytkownik

Hahahahaha.
Rozbawiłeś mnie tym porównaniem 😀

Pianandrill
Użytkownik

Nie znam się, to się wypowiem. Sukces tego wydawnictwa polega na tym, że wydają gry, które odniosły sukces na zachodzie. Zbierają jedynie na wydanie ojczyste. Dlaczego tak, a nie inaczej? Bo jest łatwiej i taniej, bo szybciej, bo reklama, bo można,

Popularne wpisy

Popularne Gry