Zmien skórke
Logo Polygamii

Wielki wyciek informacji z Wiedźmina 3. Fabuła, postaci, zadania poboczne...

Niestety, wszystko wskazuje na to, że informacje trafiły do sieci na skutek hakerskiego włamu.

Wygląda na to, że również Wiedźmin 3 ma swoją “aferę podsłuchową”. Żart jest gorzki, bo oto 9 miesięcy przed premierą gry do sieci wyciekło kilkadziesiąt plików produkcyjnych ze studia CD Projekt RED, zdradzając najważniejsze fakty dotyczące gry. Jak poinformował haker, dostał się do maila osoby pracującej przy grze i w ten sposób uzyskał dostęp do dysku Google Drive, gdzie najwyraźniej studio trzyma tak ważne pliki.

Co można znaleźć w tych materiałach? Informacje o występujących w grze postaciach, misjach i zadaniach pobocznych, przeciwnikach i broni. Można poczytać o tle fabularnym niektórych zadań. Zobaczyć kilka artworków. I, niestety, poznać zakończenia. Bądźcie czujni – w sieci zapewne niebawem pojawi się masa osób próbujących zepsuć innym zabawę. Z tego też względu nie podaję linka do materiałów. Drugim powodem jest to, że materiały ukradziono.

Interesujący, choć z innych względów, jest plik zawierający informacje o wersji alpha gry. Została ukończona w lutym i jak wynika z dokumentu, działała całkiem sprawnie, jeśli nie liczyć przypadkowych zwiech i drobnych błędów. Zresztą o tym, że gra jest do przejścia od początku do końca, oficjalnie informował Adam Kiciński. Pada tam również informacja o tym, że gra będzie prezentowała się gorzej na konsolach (PS4, Xbox One), ale i z tego CDP RED nie robi tajemnicy.

Przykre, że tak długo przed premierą gry właściwie wszystkiego można się o niej dowiedzieć przez czyjąś nieostrożność. Wygląda na to, że bardziej zawiniła tu konkretna osoba, niż stosowane narzędzie, ale fakt pozostaje faktem – takie informacje powinny być lepiej zabezpieczone. A osobnym tematem jest to, że złodziej/haker powinien zostać namierzony i ukarany.

Marcin Kosman

*Agora jest współwydawcą Wiedźmina 3

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o