Zmien skórke
Logo Polygamii

„Wiedźmin" od Netfliksa będzie przede wszystkim serialem dla dorosłych

Z dużą ilością potworów, seksem i przemocą. A z Henrym Cavillem konkurowało 207 innych Geraltów!

Producentka serialu, Lauren Hissrich, udzieliła ostatnio wywiadu dla Entertainment Weekly. Po pierwsze podkreśliła, że „Wiedźmin” będzie skierowany dla dorosłych, ale też twórcy nie chcą używać tego do stworzenia kontrowersji:

To bardzo ‘dorosły’ serial. Dodam tylko, że bardzo ważne jest dla mnie, aby przemoc i seks napędzały fabułę, a nie były tam tylko po to, żeby szokować.

Z innych ciekawszych rzeczy, jakie padły w rozmowie, Hissrich wypowiedziała się też na temat swojego stosunku do gier o Geralcie:

Nie wzorujemy się na grach wideo, tworzymy bezpośrednią adaptację książek. Co jest o tyle świetne, że gry też są adaptacją książek. Poszły w jednym kierunku, my pójdziemy w drugim.

Producentka ujawniła również, że w serialu nie pojawi się żaden główny zły charakter, powołując się na to, że moralność w uniwersum Sapkowskiego jest niejednoznaczna.

Postaci, którym na początku kibicujesz, koniec końców mogą się stać postaciami, którym kibicować nie będziesz. A bohaterowie, których nienawidzisz i wydają się źli do szpiku kości, są motywowani czynnikami ludzkimi i emocjonalnymi, do których łatwo się odnieść.

Decyzja żeby obsadzić Supermana jako Geralta nie była łatwa, bo Hissrich zdążyła w międzyczasie zobaczyć 207 innych kandydatów. Cavill jednak od samego początku wyraził zainteresowanie rolą, jako że czytał wszystkie powieści i grał we wszystkie gry – a producentka wyjawiła, że pisząc scenariusz nie mogła przestać sobie wyobrażać w tej roli właśnie brytyjskiego aktora.

Chciałabym już zobaczyć ten serial, ale musimy jeszcze trochę poczekać, bo przybliżona data premiery to końcówka tego roku. Nadal mam wątpliwości co do obsady, ale być może znikną w trakcie oglądania.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

4
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
2 Odpowiedzi
4 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Oby był też dojrzały.

mirek83
Użytkownik

Ta LARPowa zbroja i miecz na plecach raczej nie wróży nic dobrego…

anogianos
Użytkownik

“…jako że czytał wszystkie powieści i grał we wszystkie gry …” Taaa, bo jak się jest aktorem A klasowego kina to generalnie ma się duuuużo wolnego czasu i nie wiadomo co z nim robić.
I jeszcze śmieszniej.. “…bo Hissrich zdążyła w międzyczasie zobaczyć 207 innych kandydatów…”. Z tego setka bardziej pasowała tylko nazwisko nie gwarantowało wpłat od producenta… Marketingowy bełkot.

s.p.
Użytkownik

“Taaa, bo jak się jest aktorem A klasowego kina to generalnie ma się duuuużo wolnego czasu” Pewnie więcej wolnego czasu niż ty kiedykolwiek będziesz mieć. Kwestia tego jak chcą go spędzać

Popularne wpisy

Popularne Gry