Zmien skórke
Logo Polygamii

Weird Fish, studio utworzone przez byłych pracowników Techlandu, z zapowiedzią pierwszej gry

Choć nie znamy jeszcze jej tytułu, to wiemy, że będzie to "sandbox w kosmosie", w którym przyjdzie nam zadbać o dobro statku i jego załogi.

Po głównonurtowych tematach przyszła pora na trochę indyczenia, choć na dobrą sprawę ciężko nazwać Weird Fish i grę, którą zamierzają wydać w pełni niezależnymi (cokolwiek dziś to oznacza). Deweloperzy aktywnie poszukują inwestorów, a powoli przygotowują się także do wejścia na NewConnect, by w drugim kwartale przyszłego roku wydać swoją pierwszą grę.

Ale po kolei (zanim całkowicie pogrążymy się w chaosie), bowiem wypada zacząć od tego, że omawiane Weird Fish zostało powołane do życia jeszcze w 2019 roku przez dwóch byłych pracowników Techlandu.

Pierwszym z nich jest Marek Soból, który przez wiele lat był prezesem warszawskiego oddziału Techlandu, a później założył Creepy Jar. Studio zyskało popularność za sprawą survivala Green Hell, które po wyjściu z wczesnego dostępu i dodaniu trybu kooperacyjnego przyciągnęło sporo nowych graczy na Steamie.

Wiktor Szymański również pracował w warszawskim Techlandzie, gdzie pełnił rolę producenta i nadzorował pracę projektantów poziomów. Oprócz wspomnianych panów, w Weird Fish pracuje na stałe dziewięć osób, a jedenastu deweloperów zostało sklasyfikowanych, jako współpracownicy.

Zespół Weird Fish tworzy starannie dobrana grupa game developerów. Ich bogate doświadczenie przełożyło się na powstanie wielu rozpoznawalnych na całym świecie gier, m.in. Dead Island, Dead Island Riptide, Call of Juarez, Dying Light, n’aild, Mad Riders, Fim Speedway 2017, Hard Reset, Painkiller oraz Green Hell.

Czytamy na stronie głównej studia. Pierwszą grą deweloperów ma być “sandbox”, w którym wcielimy się w rolę kapitana statku kosmicznego zmierzającego na odległą planetę. Oprócz załogi, gracz będzie się też musiał martwić o kilku tysięcy ludzi zamrożonych w kapsułach kriogenicznych, zaś głównym zadaniem będzie utrzymanie statku i naszej ekipy w jak najlepszej kondycji. Oprócz walki z obcymi formami życia (trochę kojarzy mi się to z Barotraumą, ale na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Obcy) trzeba będzie zapewnić wszystkim pożywienie, odpowiedni zapas tlenu i inne tego typu rzeczy.

Gra ma a pierwszej kolejności trafić na komputery osobiste (planowana jest też wersja na konsole obecnej i nowej generacji) i ma być dostępna ramach wczesnego dostępu od drugiego kwartału 2021 roku, a wcześniej deweloperzy chcą zadebiutować na NewConnect. Według danych udostępnionych serwisowi Money.pl, całkowity budżet gry (łącznie z marketingiem) ma wynieść od 4 do 5 milionów złotych.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry