Zmien skórke
Logo Polygamii

Według prezesa PUBG Corp. gra wideo to dla Battlegrounds ledwie początek

PlayerUnknown's Battlegrounds
Filmy, seriale i animacje to tylko część planu.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to już ponad 30 milionów kopii na PC, a w zaledwie dwa dni od xboksowej premiery sprzedał się tam okrągły milion i liczba ta stale rośnie. Do tego w ostatnich dniach ubiegłego roku pękła bariera 3 milionów jednoczesnych graczy. Każdego dnia o PUBG-u się mówi, pisze, no i oczywiście w niego gra. Mało tego, gra Brendana Greene’a stała się fenomenem, który próbują naśladować inni, czego efektem jest wysyp trybów i samodzielnych produkcji battle royale. Jeśli można mówić o sukcesie 2017 roku, to PUBG zdecydowanie nim jest.

Pytanie tylko, na jak długo i czy za dwa lata ktokolwiek będzie pamiętał o tym, że biegał po wyspie z 99 innymi graczami próbując zostać ostatnim żywym na mapie. Cóż, jeśli plany prezesa PUBG Corp. się ziszczą, w przyszłości gra nie pozwoli o sobie zapomnieć. W wywiadzie dla Inven Global Chang Han Kim powiedział, że chciałby, aby PUBG stał się czymś dużo więcej, niż grą.

Chcemy być częścią różnych branż, włączając w to e-sport, produkcje kinowe i telewizyjne, kreskówki, animacje i inne. Dostaliśmy już parę telefonów od producentów z Hollywood i Netfliksa.

Zanim jednak zaczniemy skakać z radości, że Dustin i Steve Harrington wystąpią w nowym serialu (tak, bardzo by pasowali), musimy sobie uświadomić, że to jedynie plany, a nie konkretne zapowiedzi. W branży filmowej ciągle szuka się pomysłów na nowe ekranizacje, a PUBG jak mało która gra się do takowych nadaje (podobnie jak Dustin i Steve na głównych bohaterów). Dużo istotniejsze są bardziej przyziemne sprawy – kiedy PUBG wyjdzie z xboksowego wczesnego dostępu i czy pojawi się wersja na PS4 a może też na Switchu? Tutaj szef PUBG Corp. nie jest już takim optymistą.

PUBG jest na czasową wyłączność Xboksa i to na skończeniu tej wersji skupia się ekipa. Kiedy jednak to nastąpi, Kim chce, aby gra pojawiła się na każdej możliwej platformie. Problem w tym, że o ile na PC czy Xboksie funkcjonuje coś takiego, jak wczesny dostęp, to na PS4 już nie. Z tego też powodu wysoce prawdopodobne, że wersję na konsolę Sony ujrzymy dopiero po ukończeniu tej na Xboksa.

Bartosz Stodolny

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
adwark
Użytkownik

Jedno muszę określić ciekawym. Na każdej możliwej platformie? Xbox One zwyczajny potrafi mieć z tym problemy, to naprawdę chciałbym zobaczyć jak by to działało na Switchu w trybie przenośnym. Mam dziwne wrażenie że wyglądałoby to zabawnie.

madoc
Użytkownik

Ta gra ma jakieś tło fabularne? Z tego co widziałem to artystycznie jest taka dość nijaka, takie przynajmniej odniosłem wrażenie jako bierny widz.