Zmien skórke
Logo Polygamii

Warren Spector ponownie wspomina o Kaczych Opowieściach

Jak bumerang powraca temat chęci stworzenia przez Warrena Spectora nowej odsłony wydanej w 1989 roku na NES-a gry Duck Tales.

Jesteśmy wciąż przed premierą Epic Mickey i nie wiadomo jeszcze, jak nowa gra z myszowatym bohaterem Disneya poradzi sobie na współczesnym konsolowym rynku. Nie przeszkadza to jednak twórcy Deus Ex już namawiać wytwórni do kolejnej wirtualnej przygody:

Nie ma dnia kiedy nie mówię komuś w Disney’u – Dajcie mi kaczki. Dajcie mi kaczki! (…) Wujek Sknerus, Donald oraz Hyzio, Dyzio i Zyzio! Dajcie spokój i pozwólcie mi zrobić grę o kaczkach. Tak, właśnie to chciałbym zrobić. Sknerus McKwacz to najfajniejszy znany mi bohater. Był Indianą Jonesem zanim Steven Spielberg stał się błyskiem w oku własnej matki.

Czytając powyższą wypowiedź czuć, że Warren Spector chce spełnić marzenie, a nie wypchać swój portfel dolarami. Wątpliwe, by wytwórnia Disney’a miała do tematu podobne podejście i na pewno o kolejnych grach, których bohaterami miałyby był znane z kreskówek postacie, będzie wymierny sukces nachodzącego wielkimi krokami Epic Mickey.

Jest sobota, więc na pewno starsi wiekiem gracze pamiętają, że w zamierzchłej przeszłości, to właśnie tego dnia można było zobaczyć w telewizji wyczekiwane przez cały tydzień, animowane przygody sympatycznych kaczek. Jedna z ulubionych platformówek Marcina w pełnym trójwymiarze z wykorzystaniem wszelkich dobrodziejstw i sztuczek dzisiejszej technologii? Brzmi fantastycznie…[via Kotaku]

Paweł Winiarski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o