Zmien skórke
Logo Polygamii

WarGames - Sam Barlow bierze się za przeróbkę "Gier Wojennych" z 1983 roku

Nie stworzy gry, ale dołoży kolejną cegiełkę do wszycia ich interaktywności w inne media.

Barlow – czyli oczywiście autor Her Story – niedługo powinien rozpocząć zdjęcia do bardziej growego tytułu. Choć i tak definicje są tu tak rozmyte, że nie ma sensu się o nie kłócić. Ważniejsza jest treść. A ta w przypadku pierwszej gry “chwyciła” o czym świadczy masa nagród. Telling Lies, za które trzyma kciuki Patryk ma być dużo większe, z kilkoma głównymi bohaterami.

Ale okazuje się, że Barlow ma też na boku inny projekt. Interaktywny serial oparty na motywach filmu “Gry wojenne” z 1983. Tak, mowa o obrazie, w którym młodziutki Matthew Broderick włamuje się do szkolnego komputera by zmienić swoje oceny, a przypadkiem omal nie rozpętuje globalnego konfliktu nuklearnego, gdy wojskowy superkomputer odpowiadający za arsenał USA nie umie odróżnić rzeczywistości od symulacji.

Powiedzieć, że temat przez te wszystkie lata się nie zdezaktualizował to nie powiedzieć nic. I Barlow zamierza to wykorzystać. Choć chyba nie będzie szedł w superciężką politykę. Oryginał też tego unikał. Na Twitterze pisze, że pierwsi widzowie testowi mieli skojarzenia z “Blacklist dla nastolatków” czy “młodzieżowym Homeland.

Bardzo mi to pasuje

W oryginale na skraj trzeciej wojny światowej zaprowadził nas Matthew Broderick. W serialu Barlowa historia kręcić się będzie wokół hakerki granej przez Jess Nurse. Choć to widzowie będą mieć wpływ na rozwój akcji. Ale szczegółów swojego pomysłu na zaangażowanie publiczności Barlow jeszcze nie zdradza.

Oczywiście mamy już kilka przykładów. Late Shift z kin trafiło nawet na PS4, a jest w zasadzie filmem, w którym co jakiś czas musimy wybrać jak zachowa się bohater.

Jest też Ukryty Plan, który recenzowaliśmy niedawno. Sony zapowiedziało Ericę, którą Paweł Olszewski określił na własny użytek (bo ja nie wiem czemu) “Her Story AAA”. Jest też kilka innych, mglistych zapowiedzi łączenia interaktywności gier z filmami i serialami. Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

“Gry Wojenne” Barlowa rozpoczną się w przyszłym roku.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ptaszor
Użytkownik

Wspaniała informacja. Więcej zabaw z narracją od Barlowa wyjdzie nam tylko na dobre. “Her story” było świetne, aczkolwiek ciut za krótkie.