Zmien skórke
Logo Polygamii

Warcraft III: Reforged "wkrótce" doczeka się poprawek i nowych funkcji

Po długim okresie milczenia Blizzard "chciałby zacząć komunikować się częściej i bardziej sensownie w kwestii przyszłych aktualizacji".

Premierę remastera Warcrafta III na pewno nie można zaliczyć do udanych – ruch, który miał być zastrzykiem nostalgii i odwrócić złą kartę amerykańskiego dewelopera okazał się jego kolejną wtopą, a tytuł szybko stał się jedną z najgorzej ocenianych gier na Metacriticu. Mimo że u samych podstaw Warcraft III jest wciąż dobrą grą, to sposób podania odświeżonej wersji sprawiły, że była ona tak naprawdę zbędna.

Od wypuszczenia gry, co miesiąc pojawiały się kolejne aktualizacje, jednak sam Blizzard nie komunikował, jaki ma plan na kompleksową naprawę gry (warto zauważyć, że ciągle brakuje w niej rzeczy obiecanych przy okazji zapowiedzi na Blizzconie w 2018 roku). Zmieniło się to kilka dni temu, gdy na blogu gry pojawił się wpis uspokajający graczy – zespół (nie podano, jak liczny on jest) dalej pracuje zarówno nad nową zawartością, jak i aktualizacjami, które mają naprawić błędy w grze.

Jednym z nich jest tzw. desynchronizacja, która powoduje rozłączenie z aktualnie trwającą sesją, co jest szczególnie upierdliwe w rozgrywkach sieciowych. Blizzard jest świadom problemów i stara się opracować rozwiązania, które pozwolą na ich eliminację, ale w ogłoszeniu nie ma wzmianki o konkretnej dacie wypuszczenia stosownej łatki.

Deweloperzy mają się również skupić na lepszym zbalansowaniu poszczególnych frakcji i jednostek w trybach sieciowych, a całkowitej renowacji ma zostać podany system dobierania graczy i drabinek rankingowych, na które narzekali gracze przy okazji premiery.

W samym poście nie ma za wiele konkretów (ot, kolejne stwierdzanie stanu faktycznego, podobnie jak przy okazji Anthema, o którym pisałem ostatnio), a sama firma zapewnia, że więcej informacji pokaże w przyszłości. Zatem czekamy i kibicujemy.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry