Zmien skórke
Logo Polygamii

W trzecią rocznicę This War of Mine dostajemy fabularne DLC na podstawie słuchowiska Orbitowskiego

Father's Promise opowiada o ojcu, któy próbuje uciec z córką z oblężonego miasta.

No proszę, jaka niespodzianka. Dzisiaj mijają dokładnie trzy lata od premiery wyjątkowego This War of Mine (naszej gry roku 2014), a 11 bit studios postanawia wydać DLC do gry. I to nie byle jakie. Father’s Promise to dodatek skupiający się na opowiedzeniu konkretnej historii, a nie samym przetrwaniu – pierwszy z trzech zebranych pod szyldem This War of Mine: Stories.

Na Steamie kosztuje, uwaga, 6,99 zł. Za te śmieszne pieniądze dostajemy historię ojca i córki w ponurym duchu gry, cztery nowe lokacje, pięć odświeżonych i zestaw nowych mechanizmów w postaci systemu dialogów i szukania poszlak. To fantastyczna wiadomość dla wszystkich, którzy zainteresowani są grą.

Nadzieję rozbudza też postać Łukasza Orbitowskiego. Znany polski pisarz – laureat Paszportu Polityki za doskonałą “Inną duszę” – przygotował trwające ponad dwie godziny słuchowisko zatytułowane This War of Mine. Swoich głosów udzielili tam choćby Eryk Lubos, Marcin Bosak czy Laura Samojłowicz. Na YouTube’ie można posłuchać dwunastominutowego fragmentu. Na Storytel dostępna jest natomiast całość, a nowi użytkownicy po zarejestrowaniu dostają 14-dniowy, darmowy dostęp do usługi.

Na podstawie tego słuchowiska powstał scenariusz Father’s Promise. Jako że Orbitowski umie zręcznie malować portrety psychologiczne swoich postaci i nie stroni od ciężkich, obyczajowych tematów, wydaje się dobrym wyborem do napisania tego typu historii. Kolaboracja nie dziwi też, kiedy weźmie się pod uwagę, że pisarz jest na co dzień całkiem zapalonym graczem – fanem takich gier jak Dark Souls czy Inside.

Karnet sezonowy na This War of Mine: Stories kosztuje zaledwie 16,99 zł. W jego skład, oprócz Father’s Promise, wejdą dwa podobne dodatki w 2018. Brawa dla 11 bit studios za to, że nawet po trzech latach od premiery i z Frostpunkiem na głowie ciągle raczą nas takimi atrakcjami. Fabularne This War of Mine to coś, co sprawdzę z ogromną ciekawością, do czego zachęcam również Was.

Patryk Fijałkowski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

https://sjp.pwn.pl/szukaj/kolaboracja.html

W języku polskim to słowo wyszło z użycia w znaczeniu “współpraca”, ale niewykluczone że wróci za sprawa kalki z angielskiego “collaboration”. Ale mnie zawsze będzie się kojarzyć ze współpracą z okupantem. O ile mi wiadomo Orbitowski nie jest kolaborantem 😉