Zmien skórke
Logo Polygamii

W Stardew Valley też można pobawić się w trybie Battle Royale

Wszystkiemu "winna" kreatywna społeczność.

Nie jest on jednak dziełem twórcy gry Erica “ConcernedApe” Barone’a. Chociaż developer zapowiedział dalsze wspieranie projektu. Już niedługo jego pomysły wykonywać będzie formowane w tym celu studio, a developer zajmie się nową grą. Battle Royalley to natomiast dzieło moddera kryjącego się na nexusie pod pseudonimem Ilyaki. Stworzony przez niego tryb pozwala na wspólną zabawę stu użytkownikom jednocześnie. Walka tradycyjnie toczy się o przetrwanie aż do końca rundy.

Na mapce typowo dla gatunku pojawiają się skrzynki z cennymi broniami, po świecie gry przemieszczamy się natomiast na koniu. Obszar rozgrywki z czasem zawęża się, a centrum obszaru może określać właściciel serwera. W Battle Royalley możemy także budować barykady – ot taki drobny substytut znanego z Fortnite’a budowania. Nie ma co jednak spodziewać się wielkiego szaleństwa. Autor modyfikacji pochwalił się krótkim nagraniem z rozgrywki:

Nowy rok, Battle Royale wciąż jest w modzie, ale szczerze mówiąc, podoba mi się ta inicjatywa. Może nie w postaci taśmowo tworzonych gniotów w Early Accessie, ale kreatywne formy tego gatunku są zawsze mile widziane. Tryb izometryczny i niewielki nacisk na broń palną to w gatunku w sumie dość niestandardowe elementy. Jeżeli tylko nie boicie się takich nieoficjalnych rzeczy, Battle Royalley można przetestować, ściągając go z serwisu Nexusmods.

Krzysztof Kempski

 

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry