Zmien skórke
Logo Polygamii

W Mortal Kombat 11 nie będzie battle royale, loot boksów i QTE

Będzie za to droga kolekcjonerka z maską Scorpiona. Lepiej nie wychodzić w niej do ludzi.

Bardzo ciekawy wywiad na temat Mortal Kombat 11 opublikował dziś w formie filmiku Game Informer. Dziennikarze magazynu wzięli na spytki Eda Boona, dyrektora stojącego za grą NetherRealm. W ciągu niecałych 20 minut padło 166 szybkich pytań dotyczących najnowszej odsłony. Streszczanie wszystkiego nie ma oczywiście sensu, więc zainteresowanych całym materiałem odsyłam do źródła, a tutaj przyjrzyjmy się najciekawszym informacjom.

Przede wszystkim kampania dla pojedynczego gracza będzie w pewnym stopniu nieliniowa. Będzie mieć przede wszystkim kilka zakończeń. Skupiać ma się przede wszystkim na walkach, czyli esencji tego cyklu. Tym razem nie uświadczymy w grze żadnych QTE. Twórcy poszli więc po rozum do głowy po X, w którym tego typu atrakcji było na początku pełno. Jeżeli chodzi o multiplayer, na premierę możliwa będzie wyłącznie rozgrywka na tej samej platformie, ale studio myśli po cichu o walkach międzyplatformowych. Równe szanse będą w nim mieć nabywcy wersji na Switcha, która ma działać w 60 FPS.

Boon potwierdził też, że na start gra otrzyma 25 wojowników – co zgadzałoby się z niedawnym przeciekiem prezentującym ich listę. Mimo tego NetherRealm dalej udaje, że nic się stało i stopniowo ujawnia postaci ze znanej już od dawna listy. Dzisiejszy gameplay trailer potwierdził występ Cetrion w grze. Kolejni bohaterowie zostaną dodani do gry w formie DLC i tutaj Boon wspomina o łącznie ponad 30 postaciach (ponownie zgadza się to z przeciekiem, który sugeruje, że licznik zatrzyma się na 34). Co jednak warte odnotowania, tytuł nie będzie zawierał loot boksów.

Z ciekawych rzeczy warto wspomnieć jeszcze o tym, że w przyszłości twórcy chcieliby stworzyć grę, w której mierzą się bohaterowie Marvela oraz DC. Boon zdradził nawet, że w tej sprawie toczą się już rozmowy z Disneyem. Nie wiadomo natomiast, czy uda się wtedy ściągnąć do gry Neo z Matrixa, co studio miało w planach już przy okazji Injustice 2.

I na koniec jeszcze, odchodząc już od wywiadu, wspomnijmy też o ujawnionej niedawno edycji kolekcjonerskiej, która ze względu na cenę pozostanie jednak dla większości fanów ciekawostką. Wszystko z powodu wynoszącej 1299 złotych ceny. Kolekcjonerka dostępna jest na wszystkich platformach, acz na PC gra jest tylko w formie kodu. Za te pieniądze, poza zapakowaną w kolekcjonerskie pudełko grą otrzymamy też steelbook na grę, magnes z logo serii, cyfrowe dodatki, certyfikat autentyczności oraz najbardziej podbijająca cenę maska Skorpiona w skali 1:1. Cena zaporowa, ale aż chciałoby się w tym wyruszyć na miasto…

Premiera gry już 23 kwietnia, a jeszcze przed nią podzielimy się z wami wrażeniami z wczesnej wersji.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

6
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
indeed
Użytkownik

“Nero z Matrixa” – widzę, że niezły crossover się zapowiada 😉

SeBoLeX
Użytkownik

Ja tam kolekcjonerkę wyrwałem nieco taniej bo za 1180 😛 będzie stać wśród innych mortalowych lalek 😀

kjubus
Użytkownik

Stawiam kamienie przeciwko orzechom (tak, widze blad, jest celowy);-) ze maska bedzie wykonana rownie slabo jak dodatki do fallout 76

C.C. Stellar
Użytkownik

Ta Cetrion bardziej pasuje do Injustice, a nie Mortala…

Popularne wpisy

Popularne Gry