Zmien skórke
Logo Polygamii

W końcu wiemy coś więcej o Blacksad: Under the Skin

Znamy też datę premiery i zawartość edycji kolekcjonerskiej!

Nie mam pod ręką tomów, bo piszę z redakcji, ale rozpoznaję co najmniej jedną postać – świrniętego fotoreportera Weekly’a. Historia przedstawiona w grze nie będzie jednak bazować na żadnym z komiksowych tomów. Zapowiada się na ciekawy, pełen akcji, bijatyk i papierosów tytuł, który nie tylko wciągnie za pomocą intrygi, ale też zmusi szare komórki do pracy. Detektywistyczna gra przygodowa w klimacie noir, w Nowym Jorku lat 50, z antropomorficznymi bohaterami – czekam na ten tytuł od momentu zapowiedzi!

John Blacksad musi rozwikłać zagadkę śmierci Joego Dunna, właściciela klubu bokserskiego. Może i nie kwapiłby się do tego, ale zlecenie pochodzi od pięknej i zrozpaczonej Soni Dunn, córki Joego. A Blacksad nie potrafi odmawiać, zwłaszcza kobietom (w których też często się zakochuje, co źle się dla niego kończy – standard). W grze spotkamy zarówno stare, jak i nowe postacie. Uświadczymy QTE, przeprowadzimy mnóstwo dialogów i, co najważniejsze, dostaniemy mnóstwo zagadek do rozwiązania.

Została też zapowiedziana edycja kolekcjonerska z… figurką Blacksada!

Odnośnie do zwiastuna: wiem, że się czepiam, ale grafika wygląda na nieco sztywną. Zwłaszcza w kontekście wyglądu postaci. Wciąż mam przed oczyma komiksowy oryginał, te pełne ekspresji “pyski i mordy”, nastrojowe barwy –  i po prostu mnie to boli. Zdecydowanie wolałabym, by Pendulo poszło w stronę The Wolf Among Us. Po co im 3D? Po co trzeci wymiar, skoro będzie to tytuł nastawiony na opowieść? Oto przykład twórczości rysownika komiksu, Juanjo Guarnido:

Żeby jednak nie wyjść na sztywniaka – daję studiu kredyt zaufania, ponieważ mają doświadczenie w tworzeniu gier przygodowych. A o tym, jak im poszło z Blacksadem, przekonamy się już 26 września tego roku.

I ostatnie – wiem, że zabrzmi to dziecinnie, ale PEGI 18 mnie jakoś cieszy. Komiks nie stronił od ciężkich treści, kontrowersyjnych rozwiązań i brutalnych scen (oraz przepięknych kadrów o treści erotycznej, co do których szczerze wątpię, by pojawiły się w grze wideo), więc taka też powinna być gra.

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
malyheman
Użytkownik

Jeśli ktoś nie czytał komiksów to szczerze polecam. Mi najbardziej podobały się pierwsze dwa tomy (mam cztery): “Pośród cieni” i “W śnieżnej bieli”.

Bartłomiej Nagórski
Użytkownik

Może jakaś dobra kreska dedykowana Blacksadowi?

Popularne wpisy

Popularne Gry