Zmien skórke
Logo Polygamii

W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone'ach i iPadach

PlayStation Blog
Remote Play
Rozszerzenie streamingu przez Remote Play w nowym uaktualnieniu do PS4.

Usługa PS4 Remote Play, dotychczas dostępna na komputerach osobistych przez odpowiednią aplikację oraz na telefonach Sony Xperia została rozszerzona w ramach najnowszego uaktualenienia do konsoli. Teraz umożliwia również granie na urządzeniach przenośnych z systemem iOS.

Aby skorzystać z funkcji, należy ściągnąć z App Store’a aplikację Remote Play i sparować ją z konsolą, znajdującą się w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne. Niestety, aplikacja nie umożliwia oficjalnie sparowania z telefonem lub tabletem Dual-Shocka 4.

Można to jednak zrobić używając jednej prostej sztuczki (Sony go nienawidzi) – jeżeli tylko PS4 jest w zasięgu, należy połączyć kontroler z konsolą jako jeden użytkownik, a później jako drugi uruchomić funkcję Remote Play – pad będzie działał.

Jak również donosi serwis MacStories, który przetestował działanie tej fukcji, inne kontroleri MFi, dostępne na rynku, działają bez problemu. Jeżeli więc macie dość bojów o telewizor i posiadacie odpowiednie urządzenia, to pojawiło się kolejne rozwiązanie.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dex4er
Użytkownik

Co to znaczy “uruchomić Remote Play jako drugi użytkownik”? W przypadku PC próba uruchomienia Remote Play zrywa połączenie pada z konsolą, więc konieczne jest podpięcie pod USB.

dex4er
Użytkownik

Ok, odpowiadam sam sobie: faktycznie, trzeba mieć 2 konta. Trzeba założyć dodatkowe konto wyłącznie po to, aby nawiązać sesję Remote Play, zalogować się na nie w konsoli i właśnie to konto ustawić sobie w aplikacji Remote Play, a potem, jak się zrobi połączenie, wcisnąć przycisk PS na padzie i wybrać konto właściwe, na którym chce się uruchomić gry.

Głupie? Bezgranicznie. Ale działa.

3mortis
Użytkownik

“W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone’ach i iPadach”

“Rozszerzenie streamingu przez Remote Play w nowym uaktualnieniu do PS4”
“Remote Play i sparować ją z konsolą, znajdującą się w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne”
“nie umożliwia oficjalnie sparowania z telefonem lub tabletem Dual-Shocka 4.”

Wcale nie clickbait :p
Po prostu delikatne niedopowiedzenie ze “grac na iphonach” to tak na prawde grac na kupionej PS4 stojacej 2m obok, na padzie podpietym do tej konsoli, przesylajac obrac na inny ekran