Zmien skórke
Logo Polygamii

W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone'ach i iPadach

PlayStation Blog
Remote Play
Rozszerzenie streamingu przez Remote Play w nowym uaktualnieniu do PS4.

Usługa PS4 Remote Play, dotychczas dostępna na komputerach osobistych przez odpowiednią aplikację oraz na telefonach Sony Xperia została rozszerzona w ramach najnowszego uaktualenienia do konsoli. Teraz umożliwia również granie na urządzeniach przenośnych z systemem iOS.

Aby skorzystać z funkcji, należy ściągnąć z App Store’a aplikację Remote Play i sparować ją z konsolą, znajdującą się w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne. Niestety, aplikacja nie umożliwia oficjalnie sparowania z telefonem lub tabletem Dual-Shocka 4.

Można to jednak zrobić używając jednej prostej sztuczki (Sony go nienawidzi) – jeżeli tylko PS4 jest w zasięgu, należy połączyć kontroler z konsolą jako jeden użytkownik, a później jako drugi uruchomić funkcję Remote Play – pad będzie działał.

Jak również donosi serwis MacStories, który przetestował działanie tej fukcji, inne kontroleri MFi, dostępne na rynku, działają bez problemu. Jeżeli więc macie dość bojów o telewizor i posiadacie odpowiednie urządzenia, to pojawiło się kolejne rozwiązanie.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dex4er
Użytkownik

Co to znaczy “uruchomić Remote Play jako drugi użytkownik”? W przypadku PC próba uruchomienia Remote Play zrywa połączenie pada z konsolą, więc konieczne jest podpięcie pod USB.

dex4er
Użytkownik

Ok, odpowiadam sam sobie: faktycznie, trzeba mieć 2 konta. Trzeba założyć dodatkowe konto wyłącznie po to, aby nawiązać sesję Remote Play, zalogować się na nie w konsoli i właśnie to konto ustawić sobie w aplikacji Remote Play, a potem, jak się zrobi połączenie, wcisnąć przycisk PS na padzie i wybrać konto właściwe, na którym chce się uruchomić gry.

Głupie? Bezgranicznie. Ale działa.

3mortis
Użytkownik

“W gry z PlayStation 4 można teraz grać na iPhone’ach i iPadach”

“Rozszerzenie streamingu przez Remote Play w nowym uaktualnieniu do PS4”
“Remote Play i sparować ją z konsolą, znajdującą się w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne”
“nie umożliwia oficjalnie sparowania z telefonem lub tabletem Dual-Shocka 4.”

Wcale nie clickbait :p
Po prostu delikatne niedopowiedzenie ze “grac na iphonach” to tak na prawde grac na kupionej PS4 stojacej 2m obok, na padzie podpietym do tej konsoli, przesylajac obrac na inny ekran

Popularne wpisy

Popularne Gry