Zmien skórke
Logo Polygamii

W CS: GO, wzbogacone o tryb Battle Royale, można już grać za darmo

CS: GO
Grę wciąż można jednak... kupić. I jest nawet ku temu powód.

Tegoroczne The Game Awards przyniosły sporo zapowiedzi nowych gier, ale też parę niespodzianek związanych z istniejącymi już tytułami. O sporej zmianie możemy mówić w przypadku CS: GO. Po około 6 latach od premiery twórcy zdecydowali się zmienić model biznesowy – od teraz gra będzie darmowa. W praktyce zaś nie tak całkiem darmowa. Niepłacący będą borykać się z małym ograniczeniem, bo wszyscy, którzy zainwestowali dotychczas w pełną wersję otrzymali stosowną odznakę.

Gwarantuje ona przede wszystkim to, że jej posiadacz grać będzie wyłącznie z tymi, którzy też grę kupili. Ponadto odznaka zapewniać lepsze bonusy. Zakup gry przemianowano po prostu na Prime Status Upgrade i wciąż możliwe będzie jej zdobycie po zainwestowaniu około 57 złotych. Będzie też wreszcie możliwość jej otrzymania bez wydawania pieniędzy – ale wymaga to osiągnięcia odpowiedniej rangi. Uczciwy deal i bardzo praktyczny – z jednej strony nowicjusze nie będą wpadać na lepszych od siebie, z drugiej posiadanie gry też się przyda.

CS: GO

To niejedyna nowość, druga zaskakuje dużo bardziej. Podążając za rynkowymi trendami, Valve postanowiło dorzucić do swojego shootera tryb Battle Royale, nazwany tu Danger Zone. Dostosowany jednak do potrzeb CS-a i nie stanowiący osobnego modułu jak np w Black Ops IIII. Liczba graczy wynosi tu zaledwie 18, a mapy nie są rekordowo duże, więc starcia będą bardziej dynamiczne, niż zwykle.

Poza rozgrywką solową, możliwe będzie też dołączenie do 2-3 osobowych drużyn, ale nie spowoduje to zwiększenia limitu osób. By wymusić konfrontację miedzy graczami, twórcy wprowadzili klasyczne dla gier tego typu zawężanie pola walki. Z aktualizacją wiąże się też wreszcie dodanie nowej skrzyni z łupem, zawierającej razem 17 skinów broni do zdobycia.

Jak widać nawet dobrze znana gra potrafi czasami zaskoczyć czymś nowym.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry