Zmien skórke
Logo Polygamii

W Afterfall: Rascal znajdziemy wiele odniesień do historii

 

 

Powyżej znajdziecie wideo prezentujące początki Afterfall: Rascal. Co prawda, nie zobaczycie tam niestety rozgrywki, za to pokazane są niektóre modele, otoczenie itp.

Zapytaliśmy Tomasza Majkę o postępy prac nad grą:

Przez ostatni rok Nicolas Games przechodziło ciężki okres, ale teraz już będziemy parli do przodu. Załamanie sprzedaży w kraju i kryzys spowodowały, że czas był trudny. Ale teraz wiemy już kilka rzeczy.
Jak oceniono nas w Lyonie? Przyjętcie było dobre, zainteresowanie też spore, zwłaszcza na największych rynkach PC. Pytanie, jak przyjmą za granicą nowy produkt młodego studia?
O samym zespole, który przygotował prezentację Rascala w kilka miesięcy można powiedzieć, że jest fenomenalny. Musimy teraz przygotować się na dalszą produkcje.
Co więcej, należy też przygotować firmę pod nowy core business. Firma zmienia statut ułatwiając inwestorom zaangazowanie w projekt – zmiany w zakresie organizacyjnym będą ważne na przyszłość. Studio deweloperskie też nabierze innego charakteru, gdyż stanie się wizytówką Nicolas Games.

 

Podpytaliśmy też o kilka szczegółów związanych z Rascalem. A więc po kolei:

 • Gra to survival horror z widokiem z trzeciej osoby. Akcja zaczyna się w 2012 roku czyli ok 60 lat przed wydarzeniami głównego Afterfalla. Produkcja aspirujuje do bycia tytułem AAA
 • Świat gry to alternatywna historia Europy, z widocznymi w czasie rozgrywki elementami historii Polski (np. modele postaci odnoszą się do wojsk Polskich z różnych okresów historycznych)
 • Fabuła opowiada historię Alberta Tokaja psychiatry zamkniętego w bunkrze – dostaje zadania od Naczelnika rozwiązania zagadki mutacji na poziomie -2 schronu. W trakcie gry natkniemy się na wiele odniesień do historii
 • W obu grach z serii Afterfall będą przeplatać się niektóre wątki fabularne
 • Przygotowane zostanie 10 poziomów, zarówno tych na powierzchni, jak i w schronach
 • Walczyć będziemy zarówno wręcz, jak i za pomocą broni. Będzie można na raz chodzić i strzelać
 • Pojawi się sporo zagadek logicznych
 • W trakcie gry spotkamy wiele mutacji, nie tylko fizycznych
 • Ukończone zostały: fabuła, design poziomów, cztery poziomy zostały skończone graficznie
 • Wydawcy jak na razie nie znamy, są prowadzone negocjacje, zresztą to samo odnosi się do dokładnej daty premiery
 • Długość gry planowana jest na 10-12 godzin
 • Gra ma być dostępna zarówno na płytce, jak i do pobrania z sieci
 • Optymalizacja kodu jeszcze się nie zaczęła, docelowo gra ma chodzić w 30 klatkach na sekundę

Jak na razie wygląda to mocno falloutowato i jestem ciekawy, czym twórcy będą chcieli odróżnić swoją produkcję od gry Bethesdy, poza gatunkiem gry, rzecz jasna i miejscem akcji. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Czym tytuł ma się odróżniać od konkurencji? Tomasz odpowiada:

Przede wszystkim jest historia i fabula, ciekawa muzyka no i świetne modele postaci – zwłaszcza husarów. W tego typu grach klimat i fabula to klucz. Do tego dobra grafika i muzyka, no i mamy komplet.

Macie jakieś pytania o tę produkcję? Możecie je zadać nam lub w komentarzach. Przekażemy je Nicolas Games i jeżeli będą mogli, to na nie odpowiedzą.

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry