Zmien skórke
Logo Polygamii

VR dociera do Switcha!

W postaci… nowych zestawów Labo.

Nie, to nie żart. Zbudujecie switchowe gogle z kartonu. Nintendo doskonale wie, że nie ma sprzętu o wystarczającej mocy na tradycyjnie pojmowaną wirtualną rzeczywistość, więc ten eksperyment wpisuje w najbardziej ryzykowną linię, jaką prowadzi na Switchu. Nintendo Labo VR Kit będzie czwartym zestawem składanych gadżetów (po „wstępnym” Variety Kit, „technicznym” robocie oraz komplecie pojazdów, którego nie miałem, niestety, okazji wypróbować). Zadebiutuje już 12 kwietnia. W dwóch wariantach.

Pierwszy, ten droższy i „właściwy”, pozwoli zbudować papierowe gogle, w które wkładać będziemy samą konsolę, oraz cały zestaw durnowatych maszynek: działko, aparat fotograficzny, dmuchawkę, a także… ptaka i słonia. BO DLACZEGO NIE. Jak przekonaliśmy się już wiele razy, dzięki żyroskopom i kamerze na podczerwień ukrytych w Joy-Conach te eksperymentalne motywy działają zazwyczaj zaskakująco fajnie (najlepszym przykładem nadal pozostaje wędka z Variety Kit). Z kolei tańszy „starter” umożliwi wyłącznie stworzenie gogli i działka (potem ewentualne rozszerzania o pozostałe gadżety). Czyli co – zagrania wyłącznie w jedną minigierkę w wirtualnej rzeczywistości?

A może ma to być jakaś sugestia, jakiś sygnał? Skoro zachęcaja nas do złożenia przynajmniej samego VR-a, bez udawania latającego ptaka lub kontrolowania trąby słonia, może chcą przez to dać do zrozumienia, że w jakiejś – zapewne szalenie ograniczonej przez technikalia Pstryczka – wersji ta technologia będzie wracać na Switchu? W najlepszym wypadku: tak, i od czasu do czasu w eShopie pojawi się coś mniejszego dla właścicieli gogli z kartonu. W najgorszym – dostaniemy chyba najbardziej szalony zestaw Labo, jaki mieliśmy dotychczas.

Cóż. Przekonamy się wkrótce. Sprawdzenie VR Kit uważam za swój obowiązek.

Więcej na temat:

9
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
4 Komentarze
5 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Simplex
Użytkownik

https://twitter.com/_AlexBryson/status/1103461593503973376

Jeszcze niedawno nintendo probowalo bagatelizować VR, a tu proszę.
Ostatni wielki nieobecny to Microsoft.

Baner77
Użytkownik

Virtual Boy 2?

darkhog
Użytkownik

W sumie ma to sens – Switch w gruncie rzeczy jest tabletem, a kartonowe gogle VR do mobilnych urządzeń to też nie pierwszyzna (Google Cardboard się kłania).

Sasilton
Użytkownik

Wygląda koszmarnie, a samo granie pewnie jeszcze gorsze w niskiej rozdzielczości i ilości klatek.

Popularne wpisy

Popularne Gry