Zmien skórke
Logo Polygamii

Volition zwalnia pracowników, a Agents of Mayhem nie jest tu bez winy

Czas na apel do Świętych?

Nie zawsze wieści o zwolnieniach trzeba od razu wiązać z ostatnim projektem, ale w tym przypadku chyba tak właśnie jest. Tak twierdzą źródła jak zwykle kapitalnie poinformowanego Jasona Schreiera z Kotaku. Deep Silver jest niezadowolone ze sprzedaży Agents of Mayhem.

Nie mówimy o zwolnieniach, które grożą zamknięciem firmy. Wypowiedzenia otrzymało około 30 osób z 200 zatrudnionych. Ale jest wśród nich Dan Cermack – dyrektor zarządzający, który przeprowadził studio przez trudny okres pomiędzy upadkiem THQ, a nabyciem Volition przez Koch Media, właściciela firmy wydawniczej Deep Silver.

Po zwolnieniach studio zostanie więc bez sternika, który pracował w nim od 2003 roku. Pytanie, jaką przyszłość widzi dla firmy właściciel.

Łatwo krzyknąć “niech Saints Row robio“, ale jednak było już sporo przygód Świętych. Najróżniejszych – od klona GTA po walkę ze śpiewającym operowe arie diabłem w Gat out of Hell. Nie dziwię się, że wraz z Agents of Mayhem próbowano wylać fundamenty pod coś nowego, rozwojowego, co wciąż miało jakieś wariackie zabarwienie. Ale nie wyszło.

Ja mówiłem to w recenzji:

Agents of Meh-hem, AgentzZz of Mayhem, Agents of Ziewhem – lepiej bawiłem się, wymyślając te marne przeróbki tytułu niż w niego grając. Widziałem w nim następcę Crackdowna, a okazało się, że w temacie frajdy z bycia superagentem dzieło Volition nie ma startu do wiekowej i przecież wcale nie idealnej (dałem jej 7/10) gry.

A wyniki sprzedaży, potwierdziły to w raporcie NPD. Agenci w swoim premierowym miesiącu zadebiutowali w USA dopiero na 16 miejscu. Moje opinie rzadko idą w parze z gustami nabywców, ale tu akurat się zgadzamy.

Deep Silver nie skomentowało jeszcze sprawy. Ale jeśli miałbym zgadywać, następną grą Volition będą jednak Święci. To świetnie rozpoznawalna i miło kojarząca się marka. Idealne koło ratunkowe. Zwłaszcza, że ostatnia pełnoprawna odsłona wyszła dawno temu – w 2013 roku. Skoro skok w bok nie wyszedł…

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marloon87
Użytkownik

Niech Freespace’a zrobią!

Kotlet
Użytkownik

Specjalnie się zalogowałem żeby właśnie wspomnieć o FreeSpace 🙂
Wszyscy teraz robią gry na wzór OverWatch a przecież kawałek tortu czeka obok EliteDangerous 🙂

marloon87
Użytkownik

Diabli wiedzą kto ma do FSa prawa. Kiedyś były w rękach bodajże Sierry, nie wydaje mi się, żeby Volition je zachowało.

Popularne wpisy

Popularne Gry