Zmien skórke
Logo Polygamii

Video Game Awards 2010: pełna lista zwycięzców

Rozdanie tegorocznych nagród VGA już za nami. Wczoraj w relacji na żywo ekscytowaliśmy się głównie zwiastunami, nowymi zapowiedziami i najważniejszymi nagrodami, te mniej znaczące czasami pomijając, także z powodu problemów z internetową transmisją gali. Nadrabiamy te zaległości – pełną listę zwycięzców VGA 2010 znajdziecie w rozwinięciu.

Zwycięzcy w każdej kategorii to nazwy pogrubione, nie usuwamy innych nominacji, bo to też naszym zdaniem interesujące.

Nie da się też ukryć, że sporo tu jest werdyktów kontrowersyjnych. Pamiętajcie jednak, że to tylko nagrody przyznawane przez jedno medium (Spike TV). Owszem, prestiżowe, ale niekoniecznie adekwatne czy miarodajne.

Gra roku

  • Call of Duty: Black Ops
  • God of War III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2
  • Red Dead Redemption

Studio roku

  • BioWare
  • Blizzard Entertainment
  • Bungie Studios
  • Rockstar San Diego

Najlepsza gra na Xboksa 360

  • Alan Wake
  • Fable III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2

Najlepsza gra na PS3

  • God of War 3
  • Heavy Rain
  • Modnation Racers
  • Red Dead Redemption

Najlepsza gra na Wii

  • Donkey Kong Country Returns
  • Kirby’s Epic Yarn
  • Metroid Other M
  • Super Mario Galaxy 2

Najlepsza gra na PC

  • Fallout: New Vegas
  • Mass Effect 2
  • Sid Meier’s Civilization V
  • Starcraft II Wings of Liberty

Najlepsza gra na konsolę przenośną

  • God of War: Ghost of Sparta
  • Metal Gear Solid: Peace Walker
  • Professor Layton and the Unwound Future
  • Super Scribblenauts

Najlepsza strzelanina

  • Battlefield: Bad Company 2
  • BioShock 2
  • Call of Duty: Black Ops
  • Halo: Reach

Najlepsza gra akcji

  • Assassin’s Creed: Brotherhood
  • God of War III
  • Red Dead Redemption
  • Super Mario Galaxy 2

Najlepsze RPG

  • Fable III
  • Fallout: New Vegas
  • Final Fantasy XIII
  • Mass Effect 2

Najlepszy multiplayer

  • Battlefield: Bad Company 2
  • Call of Duty: Black Ops
  • Halo: Reach
  • Starcraft II: Wings of Liberty

Najlepsza gra o sporcie indywidualnym

  • EA Sports MMA
  • Shaun White Skateboarding
  • Tiger Woods PGA Tour 11
  • UFC Undisputed 2010

Najlepsza gra o sporcie drużynowym

  • FIFA Soccer 11
  • Madden NFL 11
  • NBA 2K11
  • MLB 10: The Show

Najlepsza gra wyścigowa

  • Blur
  • Modnation Racers
  • Need for Speed: Hot Pursuit
  • Split/Second

Najlepsza gra muzyczna

  • Dance Central
  • DJ Hero 2
  • Def Jam Rapstar
  • Rock Band 3

Najlepsza muzyka

  • Def Jam Rapstar
  • DJ Hero 2
  • Guitar Hero: Warriors of Rock
  • Rock Band 3

Najlepsza piosenka w grze

  • “Basket Case”
  • “Black Rain”
  • “Far Away” (z Red Dead Redemption)
  • “GoldenEye”
  • “Won’t Back Down”
  • “Replay/Rude Boy Mashup”

Najlepsza oryginalna ścieżka dźwiękowa

  • God of War III
  • Halo: Reach
  • Mass Effect 2
  • Red Dead Redemption

Najlepsza grafika

  • God of War III
  • Heavy Rain
  • Kirby’s Epic Yarn
  • Red Dead Redemption

Najlepsza gra będąca adaptacją

  • Lego Harry Potter: Years 1-4
  • Scott Pilgrim vs. The World: The Game
  • Spider-Man: Shattered Dimensions
  • Star Wars: The Force Unleashed
  • Transformers: The War for Cybertron

Najlepsza rola męska

  • Daniel Craig jako James Bond (Blood Stone 007)
  • Gary Oldman jako Sgt. Reznov (Call of Duty Black Ops)
  • John Cleese jako Jasper (Fable III)
  • Martin Sheen jako Illusive Man (Mass Effect 2)
  • Nathan Fillion jako Sergeant Edward Buck (Halo Reach)
  • Neil Pattrick Harris jako Peter Parker/Amazing Spider-Man (Spider-Man: Shattered Dimensions)
  • Rob Wiethoff jako John Marston (Red Dead Redemption)
  • Sam Worthington jako Alex Mason (Call of Duty Black Ops)

Najlepsza rola żeńska

  • Dame Judi Dench jako M (Blood Stone 007)
  • Danica Patrick jako Danica Patrick (Blur)
  • Emmanuelle Chriqui jako The Numbers Lady (Call of Duty Back Ops)
  • Felicia Day jako Veronica (Fallout New Vegas)
  • Jennifer Hale jako Commander Sheppard (Mass Effect 2)
  • Kristin Bell jako Lucy Stillman (Assassin’s Creed Brotherhood)
  • Tricia Helfer jako Sarah Kerrigan (Starcraft II: Wings of Liberty)
  • Yvonne Strahovski jako Miranda Lawson (Mass Effect 2)

Najlepsza gra z cyfrowej dystrybucji

  • Costume Quest
  • Lara Croft and the Guardian of Light
  • Monday Night Combat
  • Scott Pilgrim vs. The World

Najlepszy dodatek

  • BioShock 2 “Minerva’s Den”
  • Borderlands “The Secret Armory of General Knoxx”
  • Mass Effect 2 “Lair of the Shadow Broker”
  • Red Dead Redemption “Undead Nightmare”

Najlepsza gra niezależna

  • Joe Danger
  • Limbo
  • Super Meat Boy
  • The Misadventures of PB Winterbottom

Najbardziej oczekiwana gra

  • Batman: Arkham City
  • BioShock: Infinite
  • Gears of War 3
  • Portal 2

[via VG247]

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o