Zmien skórke
Logo Polygamii

Vampire: The Masquerade - Coteries of New York to Vampire z polskim rodowodem

Nowa powieść wizualna w tym uniwersum pojawi się jeszcze w tym roku.

Obrodziło nam ostatnimi czasy w tytuły na licencji Vampire: The Masquerade. Kolejną grą z tego uniwersum (poza oczywiście daniem głównym) jest Coteries of New York. W odróżnieniu od przygody w Seattle, gra będzie nieco skromniejszą formą – mamy tu do czynienia z powieścią wizualną z uniwersum papierowego RPG-a. Fabuła dotyczyć będzie walki o władzę pomiędzy wampirzymi frakcjami Camarill oraz Anarchistami, a miejscem akcji oczywiście Nowy York.

Grę wyprodukują Polacy, a konkretniej narodzone na bazie iFun4All studio Draw Distance. Ostatnio wspominaliśmy o nich na stronie przy okazji wczesnej wersji Ritual: Crown of Horns, a pod poprzednim szyldem zdążyli sprezentować nam Serial Cleanera. O samej grze wiadomo na razie niewiele poza tym, że na rozgrywkę w pewien sposób wpłynie wybór postaci. W zależności od klasy będziemy mieć dostęp do różnych talentów.

Premiera gry jeszcze w tym roku, jakoś w czwartym kwartale. Gra zadebiutuje na PC oraz Switchu. Wiemy już, że gra nie będzie zbyt mocno powiązana z Bloodlines, choć oczywiście powstaje w porozumieniu z Paradoksem. Na razie musi nam wystarczyć trailer, acz prawdopodobnie gra pojawi się też na E3 na stoisku wydawcy. Może być to ciekawa rozgrzewka przed Bloodlines…

Krzysztof Kempski

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
4 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lord Bart
Użytkownik

Dostali się do licencji, ale to typowy Paradox – gra wygląda na pre-DLC do VTMB2. I to chyba nie jedyne. Ciekaw jestem, czekam, ale… za dużo marketingu tu wyczuwam.

PentaStar
Użytkownik

Kwestia podejścia do tematu. Ja w sumie nie wiem czy to ma być jakaś interaktywna “paragrafówka”, czy symulator chodzenia.

W każdym razie WoD wypada eksploatować nie tylko w fabularniakach.

Lord Bart
Użytkownik

Oczywiście, że tak, ale może najpierw lepiej wydać VTMB2, zobaczyć jakie będzie przyjęcie itd.? Potem można i 2 gry na rok puszczać, różnego gatunku, byle dopracowane i z sensem.

Jest przecież jeszcze tytuł nieokreślony od gości od The Council…

PentaStar
Użytkownik

W tym wypadku będzie masowe bombardowanie, z nadzieję, że pośród niewypałów, znajdzie choć jeden dobry “strzał” 🙂

Nie jestem szczególnie nahajpowany na żaden tytuł z marki, bo w sumie WoD to wciąż, głównie sesja i roleplay. Ale spadkobierca Bloodlines byłby niezłym dodatkiem do tego.

btw. za dobrego Wilkołaka też bym się nie obraził – ale dobrego, a nie beat’em up’a 🙂

Lord Bart
Użytkownik

Zrobienie Łaka ala Bloodlines chyba byłoby trudniejsze z racji budowy takiej postaci, Cyanide podobno coś robi, na E3 może pokażą więcej, ale… mnie się marzy w ogóle gra, która dawałaby gigantyczne miasto i jakieś tereny zielone poza nim z punktu widzenia Rodziny, ale też właśnie z wilkami, magami, upiorami i może jakaś mumia jako specjal pociągający za sznureczki.

Chociaż też nie wszystko w 5 edycji mi pasuje.

Popularne wpisy

Popularne Gry