Valve chce sprzedawać mody na X360

Valve chce sprzedawać mody na X36015.09.2009 16:09
Michał Stopa

Rozmawiając z przedstawicielami firmy Valve, redakcja magazynu OXM dowiedziała się, że studio bardzo chciałoby rozprowadzać stworzone przez użytkowników modyfikacje do gier tej firmy w wersjach na Xboksa 360 poprzez sprzedawanie ich na Xbox Live, zwracając zarobione w ten sposób pieniądze twórcom zawartości.

Valve zwróciło uwagę, że rozdawanie ich za darmo nie jest możliwe, ponieważ platforma Xbox Live nie działa w ten sposób - natrafili na ten problem próbując rozprowadzać tam swoje dodatki DLC za darmo. Jak powiedział pracujący w Valve Yasser Mailaka:

"Zastanawiam się nad tym jak działamy w systemie Xbox Live i jedną z rzeczy, które chciałbym móc udostępnić, to rozprowadzanie tych modyfikacji, które są wypuszczane na pecetach i zintegrowanie ich z systemem Microsoftu".

"Musielibyśmy je filtrować - nie możemy udostępnić żadnego materiału objętego prawami autorskimi, więc będą musiały przejść przez jakiś proces akceptacji, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli przenieść te naprawdę popularne kampanie na Xboksa. A skoro to jest płatny system, możliwe że te pieniądze wracałyby do autorów. Myślę, że byłoby to naprawdę dobre rozwiązanie".

fot.: Valve

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)