Zmien skórke
Logo Polygamii

Uważaj na używane konsole, za kupienie przerobionej możesz nawet iść do więzienia

Zamierzacie kupić używaną konsolę? Uważajcie, żeby nie natknąć się na przerobiony egzemplarz: jak donosi “Dziennik Gazeta Prawna”, można za to iść nawet do więzienia.

Dzieje się tak, ponieważ zakazane jest nie tylko przerabianie konsol, ale także posiadanie takich urządzeń. Zgodnie z art. 118 ustawy z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2000 r. nr 80, poz. 904 z późn. zm.) “ukarana zostanie osoba, która wytwarza lub posiada urządzenia lub ich komponenty służące do obchodzenia technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem”. Gazeta pisze o studentce, która kupiła używany sprzęt i…

Przedstawiono mi zarzut posiadania przerobionej konsoli Xbox 360. Prokuratura chce mi wymierzyć karę 500 zł i 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

Brzmi groźnie? Brzmi. I nie ma tu znaczenia czy kupujący zdaje sobie sprawę z tego, że nabywa przerobiony sprzęt, czy nie. Nie ma tutaj też zastosowania zasada o dozwolonym prywatnym użytku, bo ona nie odnosi się do programów komputerowych, a więc także gier i sprzętów, na których można je uruchamiać.

Zalecamy więc ostrożność przy kupnie.

Tomasz Kutera

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry