UR Gear - nowy hełm dla graczy

UR Gear - nowy hełm dla graczy06.01.2005 10:40
Grzegorz Pocztarski

UR Gear - nowy hełm dla graczy

"Tu rzeczywiście trzeba mocno pracować głową i jeszcze nią myśleć."

Każdy prawdziwy gracz ma na swoim koncie doświadczenia z różnymi sterownikami do gier. Najpopularniejsze z nich są joysticki, które traktowane są często jako uniwersalne rozwiązania dla różnych typów rozrywek komputerowych. Równie popularne stają się pady zwane również gamepadami. Ale czy wyobrażaliście sobie hełm, który jest odpowiedzialny za sterowanie bohaterem? Ja dotąd nie miałem pojęcia, że tego typu urządzenie może zostać skonstruowane, nie mówiąc już o jego praktycznym połączeniu z platformą typu PC. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania jest UR Gear - hełm wyprodukowany przez firmę Union Reality, który spełnia rolę sterownika w grach.Co w pudełku? Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazał się zespół urządzeń, które po montażu nadały kształt omawianemu urządzeniu. Zaczęliśmy zastanawiać się, jak wygląda gra z użyciem takiego hełmu z kontrolerem (gamepadem). Jednak na te doznania musieliśmy jeszcze poczekać, gdyż przed nami było jeszcze jedno ważne zadanie, jakim była instalacja dostarczonego oprogramowania. Przed tym jednak przedstawimy Wam spis tego, co znaleźliśmy w pudełku. Komplet składa się z następujących elementów:

hełm UR Gear UR-F98, nadajnik UR Gear UR-F98E, cztero-przyciskowy gamepad wraz z potencjometrem (suwakiem), kabel za pomocą którego łączymy emiter oraz hełm, płyta CD z oprogramowaniem i wersjami demonstracyjnymi gier.

Do zestawu dołączono oczywiście instrukcję w pięciu językach (włoski, angielski, francuski, niemiecki oraz hiszpański), która jest pomocnym narzędziem dla wszystkich, którzy nie poradzą sobie przy pierwszym podejściu.Montujemy i instalujemy oprogramowanie. Zasada montażu jest dosyć prosta. Za pomocą dostarczonego kabla łączymy dwa podzespoły tzn. hełm oraz emiter z komputerem (za pomocą złącza COM i Gameport w karcie muzycznej). Podczas montażu trzeba zwrócić uwagę na właściwe dobranie kolorów wtyczek i gniazd w hełmie. W przeciwnym razie urządzenie nie będzie poprawnie funkcjonować. Nasz hełm wyposażony jest również w stereofoniczny system nagłośnienia - głośniki umieszczone są wewnątrz obudowy hełmu. Na tym się jednak nie kończy, dla uzupełnienia dodano do zestawu mikrofon. Głośniki i mikrofon tworzą multimedialny system, który można wykorzystać na rozmaite sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie go podczas gier-symulacji, które posiadają funkcję porozumiewania się graczy za pośrednictwem mikrofonu. Jednym słowem - ciekawe rozwiązanie i uzupełnienie naszego peceta o zestaw multimedialny. Po tej czynności jesteśmy gotowi do dalszego działania, jakim jest proces instalacji oprogramowania. Urządzenie instaluje się niezwykle łatwo. Z dostarczonego przez producenta kompaktu uruchamiamy plik setup, który uaktualnia bazę sterowników naszego systemu.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)