Zmien skórke
Logo Polygamii

Ubisoft twierdzi, że The Division 2 jest najpopularniejszą jak dotąd grą 2019 roku

A pamiętacie, jak sprzedawała się na początku?

Według raportu finansowego francuskiego giganta The Division 2 – jedna z niewielu ostatnich gier-usług, które delikatnie mnie uzależniły – jest „największym hitem branży od początku roku”, czyli najlepiej zarabiającym tytułem wydanym po 1 stycznia 2019 roku. Co jest zaskakujące przede wszystkim dla pamiętających początkowe rozczarowanie wydawcy, za to dosyć sensowne, gdy dłużej nad tym podumać. Po pierwsze – rozchodzi się najszybciej na pecetach, a „słabe wyniki”, o których czytaliśmy, dotyczyły głównie wersji konsolowych. Po drugie mnóstwo osób płaci za karnet na dodatki, co nie pozostaje bez znaczenia w epitecie „największy hit”. Chodzi głównie o wygenerowaną kasę, a nie liczbę pudełek.

Niemniej jeśli „największy hit roku” brzmi zaskakująco, wystarczy przeanalizować wszystko, co w tym roku wydano. Przeboje ostatnich siedmiu miesięcy to Resident Evil 2 (horror, co od razu zawęża publiczność), Mortal Kombat 11 (analogicznie, bijatyka), Days Gone (na wyłączność) Kingdom Hearts III (japońszczyzna), Super Mario Maker 2 (na wyłączność), Sekiro (poziom trudności)… Rozumiecie już? Division w rzeczy samej jest najbardziej przyjazną dużą produkcją. Przynajmniej do premiery Call of Duty. Ewentualnie Pokemonów.

Ale prawda – The Division 2 nie jest złe, solidnie uzależnia, dostarcza masę fajnego strzelania, a deweloper trzyma mocno sztamę ze społecznością. Mnie jakoś nie dziwi, że jest aż takim hitem.

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bjorn
Użytkownik

30stka już za rogiem i im starszy jestem i więcej rzeczy na głowie rozumiem sympatie do przystępnych tytułów. Choć gram głównie w dość wymagające gry online(lol, for honor, ostatnio albion) czy total war(btw. prowadzi ktoś bloga o tej serii, ew. chociaz warhammer? ) to zacząłem doceniać możliwość obejrzenia ‘gejmpleju’ z jakiegoś survival horroru, na którego przechodzenie nie miałbym już kompletnie energii potrzebnej do skupienia. Ciężko się kłócić, że na tle tych wszystkim premier Division wypada jako gra dla mas, którą sam bym chętnie obadał, ale kiedy? cyt. tytuł jednego z ciekawszych tutaj blogów ”nie wszystek ogram” : )

Popularne wpisy

Popularne Gry