Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Skyrim Together mówią, że nie są nic winni społeczności (a zbierają 18 tysięcy dolarów miesięcznie na Patreonie)

S-Z-O-K (nie).

Pamiętacie jak niecałe dwa miesiące temu pisałem o aferze wokół moda Skyrim Together? Jak wtedy się okazało, twórcy tej modyfikacji, pozwalającej na wspólne granie w Skyrima przez sieć, bez zgody twórcy wykorzystali kod innego moda – i to jego znaczne części.

Już wtedy nie wyglądało to za dobrze, z jakimiś dziecinnymi zagrywkami w rodzaju nazywaniem się “fiutami”. Była jednak nadzieja, że twórcy modyfikacji uporają się z przejściowymi problemami i powrócą do pracy nad czymś, co – najwyraźniej – jest bardzo mocno oczekiwane przez rzeszę graczy.

Tymczasem jeden z twórców moda, niejaki Maxgriot, odpowiadając na Reddicie na pytanie “czy coś się wydarzy” napisał:

Po pierwsze nie jesteśmy nic winni społeczności, udostępniamy aktualizacje, kiedy mamy ochotę spędzać nad nimi czas, teraz jest tak samo jak wcześniej – “ciągle naprawiamy błędy”. Po drugie nie robimy tego dla społeczności, ona jest tak toksyczna, że rozważaliśmy już nawet powiedzenie “a pieprzyć to” i poddanie się albo kontynuowanie, ale bez udostępniania wyników naszej pracy. Robimy to dla siebie, ponieważ projekt dostarcza nam wiele radości i dużo się przy nim uczymy. To, że ludzie odchodzą jest naszym najmniejszym problemem – powrócą, kiedy prace zostaną ukończone, nie staramy się budować społeczności. Dajcie nam spokój i pozwólcie pracować tak, jak chcemy.

Z czym oczywiście nie byłoby nic nie na miejscu, gdyby nie fakt, że twórcy Skyrim Together zbierają ponad 18 tysięcy dolarów miesięcznie na Patreonie. Nie przeszkadza im to podchodzić do społeczności w sposób opisany powyżej i zachowywać się przynajmniej nieelegancko w stosunku do osób, z których pracy korzystają.

Z drugiej strony to fani fantasy, którzy wierzą w magię i smoki, więc czego się po nich spodziewać, he he.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
0 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nikodemsky
Użytkownik

Czytałem wczoraj news(chyba na psn?) i trochę zrobiło mi się żal ludzi, którzy wyłożyli kasę – owszem, wielu z nich wiedziało w jakie gówno się pakuje ale wykładając pieniądze na coś ma się jednak jakieś wymagania. Tymczasem twórcy moda nie mają chyba nawet wyraźnej roadmapy, ani terminów. Teraz spójrzmy dla odmiany na projekt RPCS3, gdzie budżet jest kilkakrotnie mniejszy albo taki Skywind, który pomimo braku określonego terminu ma przecież aktualizacje na twitterze co jakiś czas(a sam projekt przecież jest potężny). Nie mam pojęcia jak patreon odnosi się do takich sytuacji ale mam wrażenie, że w przypadku “donacji” nie ma co… Czytaj więcej »

Trikson
Użytkownik

Ogrywanie w czasach LO prywatnych serwerów WoWa nauczyło mnie, że w przypadku każdej inicjatywy fanowskiej, prędzej czy później wybuchnie jakaś drama związana z administracją. Widzę, że ma to również przełożenie na inne dziedziny elektronicznej rozrywki.

bezloginu
Użytkownik

patreon
comment image

Popularne wpisy

Popularne Gry