Twórcy Rust wypłacili łącznie ponad milion dolarów twórcom skórek

Twórcy Rust wypłacili łącznie ponad milion dolarów twórcom skórek

Twórcy Rust wypłacili łącznie ponad milion dolarów twórcom skórek
Patryk Fijałkowski
07.11.2017 15:12

Taka to sprawna współpraca.

Kojarzycie Rust? To jedna z tych survivalowych gier, która zdobyła dużą popularność, choć ciągle jest we wczesnym dostępie na Steamie i "niektóre rzeczy działają, inne nie". Nie powstrzymuje to jednak graczy przed graniem, a uzdolnionych fanów przed... tworzeniem skórek dla części ekwipunku. Nowe projekty trafiają na Steam Workshop, a tam społeczność głosuje na najlepsze, które trafiają do gry jako płatna kosmetyka.

I tak to się kręci. Ludzie kupują. A twórcy skórek, które lądują w grze, dostają za to pieniądze. I to chyba niemałe, bo Garry Newman - twórca popularnego Garry's Mod i założyciel Facepunch, studia tworzącego Rust - pochwalił się na Twitterze, że wypłacili już tym grafikom ponad milion dolarów. Mówimy tutaj o czasie liczonym od lipca 2015, ale wynik wciąż robi wrażenie.

Zresztą, do tweeta Newmana odnieśli się główni zainteresowani, czyli autorzy fanowskich skórek do Rust. W komentarzach widać pochwały systemu, który zapewnił początkującym twórcom finansowy rozruch, samochód czy opiekę medyczną. Dla niektórych hobby zamieniło się w stałą pracę.

Wygląda na to, że ze sprzedawania skórek w grze we wczesnym dostępie rzeczywiście mogą być konkretne pieniądze. Co zresztą potwierdza tylko, jak bardzo ludzie lubią wydawać kasę na głupoty w grach, nawet jeśli owe głupoty upiększają tylko postać.

I wszyscy są najwidoczniej zadowoleni - Facepunch w ciekawy sposób aktywizuje społeczność i zachęca do tworzenia swoich skórek, chętni, włącznie ze studiem, na tym zarabiają, a gracze mają w czym przebierać w wirtualnym sklepie. Gra Newmana nie jest też jedyną stosującą podobne praktyki. Mamy jeszcze chociażby Team Fortess 2 od Valve, które spopularyzowało taki system.

Patryk Fijałkowski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)