Twórcy Modern Warfare współpracują z EA

Twórcy Modern Warfare współpracują z EA13.04.2010 11:47
Zbigniew Trzeciak

Jason West i Vince Zampella, byli szefowie Infinity Ward i twórcy serii Call of Duty, ogłosili powstanie nowego, niezależnego studia Respawn Entertainment. Jednym z priorytetów firmy ma być posiadanie na własność wartości intelektualnej, którą będą tworzone przez nich projekty i gry.

Respawn ogłosiło współpracę dystrybucyjną z Electronic Arts przez program EA Partners, dając gigantowi rynku wyłączność na światowe wydawanie przyszłych gier.

"Respawn Entertainment oznacza nowy start dla mnie i Jasona. Przez ostatnią dekadę szefowaliśmy świetnemu zespołowi i dawaliśmy z siebie wszystko tworząc wspaniałą serię gier. Jesteśmy z tego dumni i cieszymy się, że tylu fanów na świecie pokochało nasze gry. Teraz chcemy zrobić to jeszcze raz – w nowym studiu, ze świetnym zespołem i nowym partnerem EA”, powiedział Vince Zampella, dyrektor generalny.

Wszystko to po tym jak jeszcze kilka dni temu poprzedni pracodawca obu panów - Activision - zarzucił im działanie na niekorzyść firmy, między innymi dlatego, że mieli współpracować z ich największym rywalem. Czekamy na dalszy rozwój wypadków.

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)