Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Metro: Exodus podchodzą do crunchu nieco inaczej, niż Rockstar

Podczas ostatnich miesięcy produkcji podobno wcale nie było tak źle.

Głośno ostatnio o Metrze Exodus za sprawą przeprowadzki gry do sklepu Epic Games. Jak wyglądała natomiast higiena pracy w firmie? Z anonimowymi pracownikami studia porozmawiali redaktorzy portalu spieltimes. Ponoć o planach przeniesienia gry do sklepu twórców Fortnite dowiedzieli się dopiero po targach E3 w zeszłym roku i byli tą decyzją zdziwieni. Ogólnie jednak żaden z nich nie narzekał specjalnie na pracodawcę.

Jedynie pracownicy oddziału położonego na Malcie skarżyli się nieco na warunki w firmie. Konieczność rekrutacji kolejnych pracowników bez znalezienia większej siedziby sprawiła, że oddział firmy zdaje się po prostu lekko zatłoczony i zagracony specjalistycznym sprzętem. Pracownicy nazwali go “laboratorium szalonego naukowca”. Nikt natomiast nie narzekał na crunche w firmie. Wiadomo, że miały one miejsce, ale atmosfera w ich trakcie miała być raczej swobodna.

Pracownikom nie brakowało napoi (również piwa) i pizzy, a szefostwo dbało o to, by przy wytężonej pracy nad finalizacją projektu wszyscy dobrze się czuli. Ekwiwalentem za nadgodziny były również dodatkowe dni wolne, a szefostwo jest liberalne i pozwala pracownikom na luźne godziny pracy. Anonimowy pracownik powiedział, że w firmie pracuje nawet jedna osoba, która przychodzi do firmy wyłącznie w nocy. Jak zatem widać, przynajmniej pracownicy 4A Games nie mają wielkich powodów do narzekań.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

5
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
2 Odpowiedzi
5 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
soulsonist
Użytkownik

ocieplanie wizerunku… szanuje! 🙂

s.p.
Użytkownik

Zbyt zajęci strzelaniem sobie w stopy żeby pracować.

madoc
Użytkownik

To raczej nie były decyzje twórców, tylko wydawcy.

ZmanieryzowanyTim
Użytkownik

Jeśli te doniesienia są prawdziwe (a pochodzą od anonimowych źródeł, więc tu trzeba jednak być ostrożnym, szczególnie biorąc pod uwagę, kiedy artykuł został opublikowany), to brawa dla włodarzy studia. Pomijając ostatnie wydarzenia, pracodawcy którzy dbają o swoich pracowników zawsze będą bardziej godni szacunku niż kolejni “maniacy z biczem”, niezależnie od jakości gry.

Simplex
Użytkownik

“Jeśli te doniesienia są prawdziwe (a pochodzą od anonimowych źródeł, więc tu trzeba jednak być ostrożnym, szczególnie biorąc pod uwagę, kiedy artykuł został opublikowany),”

Obstawiam, że gdyby to były równie anonimowe doniesienia ale o tym że jest crunch, to wiekszosc czytających natychmiast by uwierzyła bez bycia ostrożnym.

Oczywiście prawdopodobieństwo crunchu w gamedevie jest wielokrotnie wyższe niz prawodopobieństwo jego braku.

Popularne wpisy

Popularne Gry