Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy growego Wiedźmina przeznaczyli 4 miliony złotych na WOŚP

CD Projekt RED
Brawo!

No i w tytule już pojawia się “błąd”, bo przecież nie sami deweloperzy, a CD Projekt S.A., czyli firma matka, pod której skrzydłami znajduje się CD Projekt Red i GOG, ale wiecie – dobrze brzmi to w nagłówku. Ale znowu nie jest to pełna prawda, gdyż połowa tej kwoty pochodzi od spółki, a połowa ze źródeł prywatnych głównych akcjonariuszy i zarządu.

Na fanpage’u studia przed chwilą pojawiła się informacja, że firma podjęła decyzję o przekazaniu rzeczonej kwoty na rzecz Wielkiej Orkiestrę Świątecznej Pomocy, gdyż, jak podkreślono we wpisie:

W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem – WOŚP.

A z kolei WOŚP przeznacza aktualnie zbierane pieniądze na wsparcie i sprzęt dla szpitali w związku z walką z koronawirusem.

Dobry to cel i podejrzewam, że niedługo usłyszymy o kolejnych firmach (nie koniecznie gamedevowych, choć i te włączyły się już w pomoc), które w ten lub inny sposób będą chciały pomóc. A taką postawę zawsze warto pochwalić.

Jestem jednak prawie pewny, że pojawią się głosy w stylu “hur dur, w porównaniu z majątkiem firmy to jest nic, hur dur”, tak jak miało to miejsce przy okazji przekazania 20 milionów złotych przez Dominikę Kulczyk na walkę z koronawirusem. Dla takich osób mam tylko jedną sugestię: idźcie się wypchać, serio.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
  Subskrybuj  
Powiadom o

Popularne wpisy

Popularne Gry