Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórcy Fify 20 opowiedzieli jak wyglądać będzie "halówka"

Znów piłka jest okrągła, a bramki dwie, ale zawodników... nie zawsze 22.

Otóż tak – zacznijmy od tego, że jakimś cudem umknął nam gdzieś wpis o Fifie 20. Zapewne dlatego, że byłem mocno zajęty w momencie jej obwieszczenia, a reszta redakcji po prostu nie zna się na dobrych grach. W każdym razie Fifa 20 jak najbardziej będzie i ukaże się już 27 września. Po zeszłorocznej Lidze Mistrzów EA znów uderza mocno, dodając do gry… tryb futsalowy.

Rzecz dawno w serii niewidziana, bo porzucona lata temu na rzecz również porzuconej Fify Street. W nowej odsłonie halówka wróci pod nazwą VOLTA. Co najważniejsze, nie będzie to kolejna minigierka rozgrywana pomiędzy poważnymi meczami, a sporych rozmiarów moduł.

Na VOLTĘ ma składać się World, działający nieco jak FUT z podstawki, gdzie budujemy zespół wraz z postępami w rozgrywce. Będzie też VOLTA Legauge, czyli cała liga futsalowa, związana z tym trybem… kampania fabularna, a także Kick-Off. To tutaj będziemy mogli wybierać ulubionych zawodników z “normalnych” drużyn i grywać w wariantach 3-3, 4-4 i 5-5.

I oczywiście… wiemy też, że stare dobre schematy rozegrania akcji będą funkcjonować jak trzeba. W końcu EA musi jeszcze stworzyć skórki, areny z możliwościami customizacji i zbalansować rozgrywkę przy mniejszej liczbie piłkarzy. Ale wiecie co? Musieli, żeby nikt nie pisał, że znów to samo, bo trzeba wziąć pada do ręki celem zauważenia różnic. Czekam!

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

1
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
0 Odpowiedzi
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TheMisterA
Użytkownik

Chyba futsal to jednak złe słowo tutaj, bo żadnej hali tu nie ma :P. Podobno futsal ma być w FIFA 21 jako kolejna wariacja. Tu mamy granie uliczne nastawione na robienie sztuczek i inny klimat znany z FIFA Street.
Spoko, idealny tryb dla granie przy piwku z kolegami.
Martwi mnie tylko to, że zwykła FIFA nie była w tym roku produktem gotowym i jej zmiany to mogły być wydane w formie patcha…
Pewnie ekipa siedzi już przy FIFA next gen.

Popularne wpisy

Popularne Gry