Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórca Stardew Valley kończy współpracę z Chucklefish

Nie jest to jednak koniec dramatyczny, tylko starannie przemyślany.

Znam osoby, które mimo faktu posiadania ogromnej liczby godzin w Stardew Valley, kupili wersję na Switcha i tam też licznik nie przestaje się kręcić. Co więcej, niedługo na konsolę Nintendo ma zawitać multiplayer, co tylko powiększa listę powodów, by ów tytuł odpalić. W swojej recenzji Bartek pisał: “To kolejna wspaniała rzecz w Stardew Valley. Nie wcielamy się w bohatera, który przybywa na białym koniu i ratuje świat. Jesteśmy zwykłym gościem i przyjechaliśmy zacząć nowe życie. I choć na początku nasze przybycie do doliny jest głównym wydarzeniem leniwie mijających dni, szybko wraca to do normy i stajemy się po prostu kolejnym mieszkańcem.”

I teraz, kiedy to owa wspaniała w swej prostocie przygoda zawitała na nową platformę, jej twórca ogłasza odejście od Chucklefish. O przejściu na swoje Eric “ConcernedApe” Barone poinformował na oficjalnej stronie Stardew Valley.

Nastąpi to dokładnie 14 grudnia tego roku. Barone sam zajmie się rozwojem gry na PC, Xbox One, PS4 oraz na PS Vitę, podczas gdy Chucklefish przypadnie opieka nad wersjami mobilnymi.

Na szczęście, odejście Barone’a odbyło się w przyjaznej atmosferze, a swoją decyzję motywuje on następująco:

Znajduję się teraz w momencie, w którym mogę pozwolić sobie na samodzielność. Myślę, że wydawanie na własną rękę jest celem większości niezależnych deweloperów i cieszę się, że jest to dla mnie możliwe!

Z kolei Chucklefish pożegnało go takimi słowami:

Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią historii Stardew Valley i życzymy ConcernedApe wielu sukcesów w jego samodzielnej przygodzie. Będziemy kontynuować współpracę, a zwłaszcza wydawanie Stardew na Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne, w tym wersję dla wielu graczy, oraz na Androida, na co wielu z Was zapewne czeka.

Co więcej, ConcernedApe zalecił wszystkim cierpliwość, ponieważ w niedalekiej przyszłości zamierza ogłosić jakieś nowości odnośnie do Stardew Valley.

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
1 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gseed
Użytkownik

Ech ponad 2 lata temu wsiąkłem w gre na tydzień, zrobiłem w tym czasie ponad 30h co jest dla mnie chyba rekordem i po pierwszym roku w grze z różnych powodów osobistych przestałem grać. Obiecuje sobie ze wrócę na swoją farmę, ale wciąż nie jest mi po drodze. A tytuł ten uważam za coś genialnego, najlepszy Harvest Moon od czasów Back to Nature i jego portu/remaka na GBA, w których spędziłem setki godzin 😉

dabro90
Użytkownik

Homogenizowane chociaż? (przepraszam, musiałem :))

Popularne wpisy

Popularne Gry