Zmien skórke
Logo Polygamii

Twórca Celeste nawet nie udaje zaskoczenia, że jego gra najlepiej sprzedaje się na Switchu

Że niby precyzyjna platformówka i Joy-Cony nie idą w parze? Deweloper sądzi inaczej.

Nie tylko Maciu w naszej recenzji zachwycił się Celeste. Gierka studia Matt Makes Games (ojca TowerFalla) zgarnia fantastyczne noty w recenzjach, a niektóre “ważne” portale (na przykład IGN) nie mają nawet problemów, by wlepić jej “maksa”. Bardzo fajnie, bo ten rzeźnicki platformer na pewno zasługuje na kilka minut w blasku reflektorów. Chociażby za to, jak łączy narrację z rozgrywką (wybór gatunku okazuje się nieprzypadkowy podczas interpretacji historii). Dobrze też, że Celeste się sprzedaje. Zgadnijcie, na której konsoli najlepiej. Nie no. Nie musicie, już wiecie.

Najciekawszy jest tutaj komentarz samego autora, Matta Thorsona, który wcale nie udaje zdziwienia:

Switchowa wersja Celeste sprzedała się najlepiej – tego właśnie się spodziewaliśmy. Myślimy, że Celeste i Switch to idealna para. Chociaż nie żałujemy premier na pozostałych platformach i doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy

Deweloperzy już wiedzą, że przerzucenie ich dzieła na konsolę Nintendo, a najlepiej opublikowanie ich tego samego dnia, co na konkurencyjnych sprzętach (jak Celeste) jest szalenie opłacalne. I rzeczywiście – gra Thorsona od jakiegoś czasu króluje na liście eShopowych bestsellerów, sprzedając się lepiej niż wewnętrze produkcje wielkiego N czy Stardew Valley. A Maciu na Twitterze zdziwiony, bo Switch ma najmniej precyzyjne kontrolery ze wszystkich sprzętów. Nie do końca, to kwestia przyzwyczajenia. Ja na Joy-Conach z powodzeniem ogrywałem już podobnie hardkorowe platformery. Poza tym – nie ma Pstryczka w pełni bez Pro Controllera. Ach, cóż to jest za pad!

Cieszymy się sukcesem Celeste i… czekamy na analogiczne wieści w nadchodzących tygodniach. Chociażby w przypadku zupełnie pominiętego wcześniej Owlboya. Którego biorę w dniu premiery. Przypominam – indyki tylko na Switchu. Jest nawet taki żarcik, że ktoś ogląda zwiastun nowej, niesamowitej gry niezależnej, po czym mówi: “ale fajnie wygląda! To kiedy wersja na Switcha?”.

Adam Piechota

Więcej na temat:

11
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
8 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Eschelius
Użytkownik

“Chociażby w przypadku zupełnie pominiętego wcześniej Owlboya. ”

Uwielbiam jak prasa growa, w tym Polygamia, najpierw sama te gry ignoruje, koncentrujac się na AAA clone wars, a potem nagle je magicznie “odkrywa”.

“Przypominam – indyki tylko na Switchu” – fanbojstwo level master 🙂

pawels305
Użytkownik

Nagłówek nie ma sensu, tytuł że autor nie kryje zdziwienia wskazuje, że jest zaskoczony sukcesem, podczas gdy mowa jest iż spodziewali się sukcesu na switchu.

Blue__
Gość
Blue__

Joy-Conom troche pomagają nakładki podwyższające grzybki. Mam takie od Skull&CO. Nie polecam brać za wysokich bo to co oni mają w zestawie(wygląda jak podwójny grzybek), to jest max co jest sens montować, inaczej się ma problem z dostępem do klawiszy w prawym joy-conie i do minusa w lewym.
comment image – takie coś

Blue__
Gość
Blue__

No i z gameplayów które widziałem to wydaje mi się iż Celeste potrzebuje tylko dobrej interpretacji podstawowych kierunków, chyba że się mylę? Tyle to te joycony ogarniają.