Zmien skórke
Logo Polygamii

Twitch chce mieć swój własny program do streamowania, więc startuje Twitch Studio

Przeznaczone przede wszystkim dla początkujących streamerów i póki co w formie zamkniętej bety.

Twitch Studio będzie pierwszą autorską aplikacją do streamowania od Twitcha. Dotychczas działało to tak, że jeśli ktoś chciał zacząć streamować na Twitchu na PC, to musiał skorzystać z zewnętrznego programu (jednym z popularniejszych jest na przykład OBS) i zająć się konfiguracją kamery, mikrofonu i tak dalej. Mi nie chciało się w to kiedyś bawić, więc najłatwiejszym wyjściem było skorzystanie z kamerki PS4 i ustawianie transmisji na żywo bezpośrednio w konsoli.

Jeśli jednak ktoś ma ochotę na bardziej zaawansowane streamowanie, w grę wchodzą właśnie programy do streamingu. A teraz do ich grona dołącza Twitch Studio. Jak czytamy na oficjalnej stronie:

Streamerzy są sercem każdej społeczności na Twitchu. W związku z tym tworzymy właśnie aplikację do transmisji dla nowych streamerów, która będzie zawierała wszystkie dostępne do tej pory funkcje. Twitch Studio posiada zarówno funkcje, które pomogą Ci odpowiednio ustawić twoją transmisję, jak i narzędzia, które pozwolą Ci nawiązać kontakt ze społecznością na Twoim kanale w trakcie transmisji.

Twitch Studio ma w założeniach ułatwienie konfiguracji, zdjęcie z użytkownika tych kilku kroków i zminimalizowanie czasu potrzebnego do zaczęcia streamowania. Głównym motywatorem jest więc zachęcenie do streamowania ludzi, którzy się od niego odbili z powodu trudności z konfiguracją. Czy Twitch Studio faktycznie jest takie przystępne i przyjemne? Nie mam pojęcia, ale jeśli ktoś miałby chęć się przekonać, można się zapisać do zamkniętej bety.

Tatiana Kowalczyk

Więcej na temat:

2
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
2 Komentarze
0 Odpowiedzi
2 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aimagylop
Użytkownik

Dziwne że tak późno. Osiem lat po starcie serwisu o streamowaniu.

Finear
Użytkownik

mam nadzieje że korzysta to też z nvenc

Popularne wpisy

Popularne Gry