Zmien skórke
Logo Polygamii

Trailer Gris usunięty z Facebooka z powodu seksualnego charakteru

Wyjść nie mogę z podziwu, że ktoś umiał dopatrzyć się tu czegoś złego...

Kolejny przykład na wybiórcze podejście Facebooka do kwestii cenzury. Tym razem oberwało się indyczemu Gris – dość surrealistycznej platformówce z oprawą graficzną przypominającą nieco akwarele. Dostaliśmy piękną grę poruszającą temat mierzenia się z własnymi emocjami. Gra doczekała się u nas nawet wideo recenzji, podsumowanej oceną 4.5. Na Gamescomie rzecz spodobała się też bardzo Dominikowi.

Trudno mi nazwać opublikowany tam trailer materiałem zawierającym treści seksualne, ale z jakichś powodów bardzo nie spodobał się on włodarzom Facebooka i został zablokowany w serwisie. Filmik wklejam poniżej, żebyście sami mogli zapoznać się z jego treścią. Może pokazanie tam kobiety to już epatowanie seksem? O sprawie poinformował na Facebooku wydawca gry, firma Devolver Digital. Wypada tylko pogratulować administratorom portalu wybornej wyobraźni. Zwłaszcza, że w przeszłości przemawiały do nich dużo “ostrzejsze materiały”.

Przykładem niedawna historia, która odbiła się w mediach głośnym echem. Tuż przed świętami informowano o dwóch turystkach ze Skandynawii, które na wakacjach w Maroko padły ofiarą egzekucji dokonanej przez Islamistów. Mniej rozpowszechniona część tej historii to natomiast materiał uwieczniający całą zbrodnię, który mordercy zamieścili na Facebooku. Zaczął on “przeszkadzać” administracji dopiero po kilku godzinach, przez które użytkownicy serwisu “podziwiać” mogli rzeczy dużo gorsze,  niż np. łapiąca się za gardło kobieta.

Krzysztof Kempski

Więcej na temat:

8
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
3 Komentarze
5 Odpowiedzi
6 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
soulsonist
Użytkownik

rewolucja zjada swoje dzieci…

kamil950
Użytkownik

Może to jakieś skrypty zablokowały, a nie bezpośrednio człowiek.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Sprawa wydaje się beznadziejnie głupia, ale na szczęście nie tak głupia, jak ta z Żołnierzem 76 w Overwatch, gdzie reakcja Internetu na opublikowany materiał była po prostu straszna i niepokojąca zarazem. Cieszę się, że nie pisaliście nic o tym, pomimo moje całej miłości do Overka ;-).

Aimagylop
Użytkownik

Czy przybliżysz o co chodzi? Dla mnie jako człowieka wykluczonego z social media oraz niegrającego w overwatch sprawa nie jest znana.

Bartosz Witoszka
Użytkownik

Blizzard opublikował nowy opowiadaniu, z którego wynika, że Żołnierze 76 – jedna z kluczowych postaci fabularnych w grze – jest gejem. Czyli powtórka z awantury o less Smugę. No Internet generalnie wybuchł… To była raczej subtelna informacja, a nie cel tej opowieści, a gracze… no wiadomo co zrobili, strasznie smutne.

Edit.

Tu masz więcej szczegółów i całe opowiadanie 😉 https://www.gamereactor.pl/wiadomosci/25963/Ana+i+Zolnierz76+bohaterami+nowego+opowiadania+z+uniwersum+Overwatch/

Popularne wpisy

Popularne Gry